Zahradní nábytek z palet má styl

V létě všichni doceňujeme svoji zahradu a možnost posedět venku. Koho by nelákalo jen tak relaxovat na čerstvém vzduchu a naplno si užít příjemně prosluněné letní dny? Právě v létě někteří možná přijdou na to, že stávající zahradní nábytek není to pravé. Pak máme pro vás tip - zahradní nábytek z palet.

Může to být sedačka z palet, dokonce gauč z palet nebo lavice z palet. Může jít také o stůl z palet, který k venkovnímu posezení prostě patří. To vše si můžete vyrobit sami, dokonce celkem snadno. Stačí si jenom obstarat vhodné palety, zapojit svoji fantazii a pustit se do práce. Venkovní posezení z palet slibuje originální vzhled, styl a dokonce i pohodlí. Stejně jako každé jiné sezení se totiž dá jednoduše kombinovat s nejrůznějšími polštáři, polštářky a polstrováním. Výběr konkrétních tvarů, vzorů, barev, stejně jako konkrétní úprava dřeva je jenom a jenom na vás a vašem vkusu. Jisté je, že sezení z palet vkusné bude, ať již půjdete cestou klasických přírodních tónů, nebo se rozhodnete pro hravé barevné variace.

Kde si palety obstarat?

Zkuste se optat ve svém okolí. Přestože je nábytek a aktuálně i venkovní posezení z palet v oblibě, ještě pořád se dá najít mnoho firem, zejména v oblasti dopravy a logistiky, ve kterých jsou palety na obtíž. Někde se palet rádi zbaví. Přesto neberte vše, co vám nabídnou. Dřevo postižené hnilobou nebo nadmíru poškozené desky vám velkou službu neudělají.

Pokud palety neseženete zdarma, rozhodně se dají koupit. Jejich cena bude pořád natolik příznivá, že vám zahradní nábytek, sezení z palet, stůl z palet, gauč, sedačka z palet apod. ušetří nemalé výdaje za nákup již hotového zahradního nábytku. Samozřejmě však musíte počítat s ošetřením dřeva, které také něco stojí. Ani hotový dřevěný nábytek by se však bez ošetření a péče neobešel.

Náš tip

Zkuste svůj příjemný zahradní koutek vyrobit bez tzv. EUR palet. Jedná se o vratné předměty, takže se využívají opakovaně. Tomu bude odpovídat také jejich cena. Na druhé straně, nehleďte pouze na úspory nákladů. Některé kusy mohou být kontaminovány toxickými látkami, které se na nich převážely. Pozor si dejte též na ošetření dřeva. Někdy se palety ošetřují metylbromidem proti plísním, houbám a hmyzu. Samotný metylbromid je však nebezpečnou látkou, která ohrožuje lidské zdraví. Taková paleta, kterou charakterizuje zejména nepříjemný zápach a na spodní straně nejspíš ponese označení MB, není pro výrobu nábytku vhodná.

Jak na to?

Podařilo se vám obstarat vhodné palety? Pak nezbývá než se pustit do výroby. Ještě než začnete skládat své dřevěné úlovky do podoby stylového sezení z palet, obruste je dohladka, nejlépe pásovou bruskou. Poté je na řadě ošetření dřeva a až nakonec samotné sestavování nábytku z palet, ať již půjde o sedačku z palet, gauč z palet, lavici z palet, stůl z palet či cokoliv jiného.

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.