Vyrobte si originální velikonoční věnec. Poradíme vám, jak na to!

Ozdobte svůj domov o Velikonocích symbolem života, dokonalosti, znovuzrození i vzkříšení. Věnec představuje spojení prastaré pohanské i křesťanské tradice. Nápadů máme spoustu a výroba vás bude bavit. Tak pojďme na to!

Věnec můžete pověsit na vchodové dveře, tím však možnosti nekončí. Položte ho do středu stolu – jeho dekorativnost vás nadchne. Úplně nový rozměr zdobení interiéru poznáte, když věnec zavěsíte na stuhách od stropu. Stačí jeden správně umístěný háček a efekt bude nedocenitelný. Věnec se bude vyjímat skvěle například i v kuchyni nebo v obýváku na stěně. Máte další nápady? Zapištesije či vyfoťte a postněte na náš facebook.

Základem je základ

Základ věnce můžete koupit, je ale snadné si ho vyrobit například z tenkých březových nebo vrbových větévek. Použít jde i ostříhané loňské výhony vistárie. Věnec můžete uvít i z kočiček. Základ může být kompaktní nebo vzdušnější, můžete ho nabarvit nebo ponechat přírodní. Vše je jen na vás.

Pokud jsou větvičky tuhé, nechte je na den, dva ve kbelíku s vodou – natáhnou vodu, změknou a nebudou se při stáčení tolik lámat. Základ věnce udělejte tak velký, jak sami chcete. Pokud potřebujete, aby byl věnec hodně stabilní, například na zavěšení od stropu, nebo velký, doporučujeme do jádra umístit drátěnou obruč.

Zdobte dle vlastní fantazie

Stylu ani množství dekorace se meze nekladou. S pomocí tenkého drátku, stužek, popřípadě lepidla můžete na věnci vytvořit cokoli.

Velikonoční klasikou jsou vajíčka. Ta můžete na věnec umístit jak barvená, tak nebarvená. Zaujala nás idea věnce jako hnízda. Líbí se vám?

Pokud máte rádi větší zdobnost, přidejte na věnec kromě vajíček také ptáčky a květiny. Budete nadšení.

Jestli máte raději střídmost, zvolte si méně barev. Kombinace bílé, žluté a zelené nám připadá velice jarní a svěží. Doporučujeme.

A ještě jedna květinová možnost.

Krásně působí i kombinace žluté a fialové barvy. Nebojte se jí.

Připadá vám kruhový věnec trochu fádní? Zkuste srdce!

Chcete se inspirovat i dalšími nápady? Co třeba věnec ve tvaru velikonočního zajíčka? Podívejte se na video.

Přejeme vám krásné a tvůrčí Velikonoce!

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.