Umíte si představit obývací pokoj bez televize? My ano, podívejte se na možnosti

Kdybyste ještě před 10 lety řekli, že doma nemáte televizi, tak by na vás asi všichni koukali jako na mimozemšťana. V minulosti byla televize součástí každého obydlí – stejně tak důležitá jako třeba lednice. Ale časy se mění a s nimi i zvyklosti lidí.

Nová elektronika vytlačuje tu starou. Pro spoustu domácností je tedy zbytečností pořizovat si televizi, když stejnou službu udělá i chytrý telefon nebo počítač. I přesto je ale pro řadu lidí televize nepostradatelná. Hlavně pro ty, kteří novým technologiím moc neholdují, chytrý telefon nevlastní, neumí s počítačem nebo jednoduše na TV nedají dopustit, protože jsou na ni zvyklí.

Samozřejmě záleží na každém, zdali preferuje dívat se na film na menší obrazovce na notebooku (i to se dá ale dnes řešit v podobě projektoru), nebo si na film počká, až ho budou dávat v televizi. Každopádně ten, kdo televizi nemá, dnes už za podivína považován nebude.

Když ale obývák nebude mít svou dominantu – televizi, nepřijde tento pokoj o své kouzlo? Samozřejmě, že ne. Akorát je potřeba najít něco, co upoutá pozornost stejně tak jako zapnutá obrazovka televize.

Zde ani TV potřeba není, návštěvu upoutá rafinovaná kombinace barev, zajímavé koberce a originální lustry.

V hlavní roli muzika

Posloucháte rádi hudbu? Pořiďte si reprosoustavu. Zapomeňte na velké a černé bedny krčící se v koutě. Dnes se vyrábí nádherné kousky různých tvarů a barev. Matné, lesklé, třpytivé. Mezi nejznámější značky patří JBL, Bang & Olufsen a Niceboy.

Ano, i takhle může vypadat reproduktor! Všimli jste si ho vůbec na první pohled?

Pokud jste ale duší spíše romantik, tak si pořiďte gramofon. Elegantní řešení vracejícího se trendu rozhodně zaujme více než televize. Najdete gramofony jak v klasické podobě, tak i v moderním kabátku. Pouštět si nemusíte jenom Beethovena – dobrou zprávou totiž je, že spousta dnešních interpretů na tento trend okamžitě zareagovala, a tak si na gramofonu můžete poslechnout i aktuální interprety. Radost s gramofonem uděláte i dětem, když jim koupíte desku s pohádkami. Pro děti je tohle mnohem lepší verze pohádky než se na ni dívat v televizi – bude se jim rozvíjet představivost, nevznikne závislost na televizi a mohou si u toho hrát nebo vám pomáhat.

Hráli jste v dětství na klavír? A ještě furt si něco pamatujete? Tento obří hudební nástroj posune obývací pokoj na úplně jinou úroveň, navíc si kdykoliv budete moci připomenout dětství.

Je lepší upoutat dětskou pozornost hudebním nástrojem než televizí.

Zvířátko

Samozřejmě zvíře není bytový doplněk, pokud se o něj starat nechcete a ani jste neměli v plánu si ho kupovat, tak si ho rozhodně nepořizujte, a už vůbec ne kvůli designu pokoje. Toto je spíš tip pro ty, kteří již zvíře mají a netuší, kam ho umístit. V obýváku ho budou moci všichni obdivovat v plné kráse.

Rybičky, papoušek nebo snad had či štír? Klidně dopřejte zvířeti voliéru či velké akvárium. Nejenom že vám za prostorný příbytek bude vděčné, ale stane se tak dominantou pokoje. Určitě je mnohem více obohacující pozorovat zvíře než televizi.

Zvíře umístěné v obýváku vám může dělat skvělou společnost.

Stůl

Obývák většinou plní funkci místa, kde se všichni schází, a to především na jídlo. Máte velkou rodinu a spoustu přátel? Tak si pro ně pořiďte velký stůl, který doplníte zajímavými židlemi a různými doplňky. Dekorací na stůl je nepřeberné množství.

Pokud vám nevadí trocha extravagance, experimentujte se židlemi nevšedních tvarů či barev, dnes je velice populární styl šití nazývaný patchwork. Ušijte si nebo kupte patchworkový přehoz na židle nebo samotnou židli vyrobenou v tomto stylu. Představivosti se meze nekladou.

Pokud také patříte mezi milovníky velice oblíbené barvy „rose gold“ neboli růžové zlato, tak vám nic nebrání v tom, si pořídit v této barvě příbor či nádobí. Vyhrajte si s jídelním stolem. Budete tam hostit vaše hosty, tak ať je to pro ně nevšední zážitek.

Krb

Nemusíte nutně vlastnit televizi, aby u vás doma bylo na co se dívat. Takový plápolající oheň dokáže získat pozornost i uklidnit mysl.

Bar

Pokud máte obývací pokoj propojený s kuchyní, tak by bar v kuchyni mohl být i ve prospěch obýváku. Místo toho, aby si návštěva hned sedala k televizi, tak si posadí k vám a můžete si povídat, zatímco vy budete připravovat pohoštění. Pozornost vaší návštěvy vám televize už nikdy nesebere!

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.