Taburetky, samet i rostlinné motivy. Podívejte se, co frčí v bytovém designu

Chcete si zařídit nebo modernizovat byt podle toho, co je právě v kurzu? Navštívili jsme za vás podzimní veletrh For Interior v Letňanech. Co jsme tam viděli? Všechno vám povíme – čtěte dál.

Velkým trendem letošního podzimu jsou taburetky – praktická sedátka, která až zázračně zvýší sedací kapacitu vašeho obývacího pokoje. Lze je využít i jako podnožku, odkládací nebo i úložný prostor. Jednoduše vás nadchnou. Typů taburetek je mnoho – některé mají nožičky, jiné leží přímo na zemi, mají tvar krychle nebo třeba válce, mohou být z různých materiálů. Vybere si jednoduše každý. Takže už máte tu svou taburetku doma?

Mezi interiérovými materiály se zase jednou dostal na vrchol samet. Viděli jsme ho skoro všude. Jeho odlesky a hebký povrch vytváří dojem dokonalého pohodlí a luxusu. Šedá v kombinaci se stříbrnými doplňky a tmavým dřevem dojem rozhodně umocní. Zelená nebo modrá ale také nevypadá vůbec zle, co myslíte?

Pokud si chcete zpestřit interiér barevnou pohovkou nebo solitérním křeslem, sáhněte letos na podzim po modré nebo tyrkysové barvě. Objevila se nejen na potazích gaučů, ale i na taburetkách, čalouněných čelech postelí nebo interiérových doplňcích.

V kurzu zůstávají i retrokousky. Nebojte se ani renovací staršího nábytku. I z křesla po babičce se může stát dominanta vašeho moderního interiéru. A navíc tím i podpoříte ideály udržitelnosti, které také byly tématem některých vystavovatelů.

Mezi doplňky i bytovým textilem se často opakovaly rostlinné motivy. Květinové závěsy nebo polštářky se vzory listů nebo detaily plodů oživí každý okoukaný byt. Zajímavou možností jsou také vzorované tapety, které jsou v oblibě už několik sezón.

Ačkoli deštivé podzimní počasí mnoho parády nenadělá, skleněná stínidla s efektem stékajících kapek působí velice elegantně.

Jarní fenomén kaktusů, jejichž motiv se rozmohl jako epidemie nejen v bytovém designu, ale i v módě, měl dozvuky ještě i teď na podzim. Kaktusový jehelníček, to je dobrá myšlenka!

Na veletrhu jsme viděli i mnoho dalšího! Těšte se na další články.

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.