Škola se blíží. Upravte dětský pokoj tak, aby vaši potomci mohli v klidu studovat

Pomozte svému malému školákovi dobře zvládnout přechod z prázdninového režimu na ten studijní. Vytvořte mu správné pracovní prostředí! Jak udělat z dětského pokojíku podnětné zázemí pro malého studenta? Tady je hned několik tipů.

Jedno místo na studium

Pracovní prostor je základ. Dítě by mělo mít v pokoji místo, kde se bude moci věnovat svým úkolům a povinnostem. Pracovní stůl musí být dostatečně velký, správně vysoký a dobře osvětlený. Více o vybírání stolu pro dítě najdete v našem starším článku. Důležitá je také kvalitní výškově nastavitelná židle s opěrkami pro ruce, která pomůže se správným držením těla při práci.

Při výběru stolu i židle dbejte na kvalitu a nadčasový design. Prvotní investice sice může být vyšší, ale když pořídíte výškově nastavitelný, praktický stůl a odolnou židli, skoro jistě vydrží vašemu dítěti i několik let.

Nebojte se knih

Chcete, aby si dítě už od začátku školy udržovalo ve věcech pořádek? Pomozte mu vytvořit systém. Použít můžete například šanony nebo krabice, do kterých si váš školák bude moct ukládat učebnice a pomůcky na jednotlivé předměty. Podobnou funkci mohou plnit i oddělení v knihovně nebo kontejner se šuplíčky. Domluvte se s dítětem a jednotlivé sekce společně třeba barevně odlište.

Nezapomeňte ani na knihovnu jako takovou. Ačkoli žijeme v době elektronických médií, knihy nikdy svůj půvab ani cenu neztratí.

Mapy, plakáty a glóbus

Nástup do školy není trest, ale dobrodružství a velký životní krok! Pomozte svému studentovi tu změnu pochopit a těšit se z ní. Vyzdobte společně s dítětem pokoj tak, aby ho to pozitivně motivoval. Zkuste dát třeba mapu světa na stěnu – na ní si můžete ukazovat, o čem všem se dítě ve škole dozvědělo. Podobně může zafungovat i svítící glóbus. Pokud má váš školák rád přírodu, pořiďte mu třeba plakát z africké savany nebo ke stropu zavěste model naší galaxie. Možností je spousta!

Hračky patří do krabice nebo do deky

V pokojíčku by neměla chybět ani odpočinková a hrací zóna. S tím, jak hračky vytahat, si dítě určitě poradí samo. Vy mu můžete pomoci s jejich úklidem. Je dobré volit šikovné a praktické úložné prostory – pořiďte například variabilní kontejnery na hračky, které lze použít i jako sedátko nebo stolek. Zajímavou možností je například také hrací deka, která je po obvodu opatřená stahovací šňůrou, pomocí které z deky snadno vznikne vak s hračkami uvnitř.

Ať čmárají na tabuli

Chcete-li podpořit kreativitu dítěte, pořiďte mu do pokoje tabuli, na kterou bude moct malovat, dělat si poznámky nebo třeba pomocí magnetek připínat obrázky. Je na vás, jestli vyberete klasickou černou či zelenou tabuli na křídy nebo bílou, na kterou se dá psát fixami. Můžete také tabulovou barvou natřít část nebo celou stěnu pokoje.

Stačí i pár malých úprav a pokoj pro školáka bude jako nový. A teď vzhůru do školy!

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.