Kuchyně po rekonstrukci

Nová, nebo rekonstruovaná kuchyně?

Stojíte v nevyhovující kuchyni? Nechte ji zrenovovat. Nevěříte? Tak se o tom přesvědčte na vlastní kůži. Přestává vám vaše současná kuchyň vyhovovat? Koupili jste si starší objekt se stejně starou kuchyní? Její rekonstrukce mnohdy bývá jediným řešením, byť retro prvky v interiéru jsou v současné době in.

Retro sice letí, ale…

Je pravda, že retro prvky i v moderním interiéru jsou dnes in. Neplatí to tak docela v případě kuchyně. Kuchyň by přece jen měla být moderním místem, které je vybavené moderními ergonomickými skříňkami a nezbytnými pomocníky ulehčujícími práci v podobě moderních elektrospotřebičů. 

Bez kompromisů to nepůjde

Každou rekonstrukci je třeba pečlivě naplánovat. Pozvěte si odborníka z profesionální firmy a proberte s ním své možnosti. Nereálná očekávání je dobré eliminovat hned na začátku, vyhnete se tím nechtěnému zklamání. Především paneláková rekonstrukce kuchyně se neobejde bez kompromisů. 

Rekonstrukce kuchyně i koupelny

Čeká vás rekonstrukce kuchyně v paneláku nebo v rodinnému domě? Každá totiž má svá specifika. Paneláková rekonstrukce kuchyně se totiž například většinou neobejde bez celkové rekonstrukce bytového jádra, jejíž součástí bývá i rekonstrukce koupelny. Některé firmy respektive v rámci rekonstrukce kuchyně nabízejí i rekonstrukci koupelny s výraznou slevou, jíž je škoda nevyužít. Obzvláště pokud i rekonstrukci koupelny dříve či později máte v plánu. 

Vypracování rozpočtu

Dalším krokem je vypracování předběžného rozpočtu. Ten se od toho výsledného může o něco lišit, ale ne zas tak mnoho. Kvalitní firmy každopádně jakékoliv položky nad rámec rozpočtu se svými klienty konzultují. Základní obrázek o cenách najdete na internetu. Zadejte do vyhledávače pojem rekonstrukce kuchyně rozpočet či rekonstrukce kuchyně cena a projděte si nabídky jednotlivých firem. Ceník vámi vybraného kuchyňského studia by se od cen konkurenčních firem v dané lokalitě neměl příliš lišit. Zkuste si projít i recenzní portály, které se na podobný typ služeb zaměřují, abyste eliminovali riziko zklamání a zbytečných problémů.

Kuchyně na míru

Většina kuchyňských studií je schopna připravit vám návrh a samozřejmě i následnou realizaci kuchyně na míru. Té se nevyhnete obzvláště v případě kuchyní atypických rozměrů, ale třeba i atypického zadání ze strany zadavatele, tedy vás. Svou novou kuchyni si namalujte a svůj záměr předneste při osobní konzultaci se zástupcem kuchyňského studia. Věřte, že ten udělá vše pro to, aby vašim požadavkům a přáním v rámci možností vyhověl. 

Buďte praktičtí!

Kuchyně, která dobře vypadá na křídovém papíře v časopise o bydlení, nemusí být v reálném životě praktická. Plánujete-li v kuchyni především vařit – nesmějte se, existují i kuchyně pro „okrasu“, ve kterých jejich majitelé neuvaří ani čaj – uvědomte si, že vše nezbytné byste měli mít při ruce. Nebo alespoň v dosahu několika málo kroků. 

Praktický kuchyňský ostrůvek

Při vaření, obzvláště připravujete-li několik chodů najednou, často jde o čas. Velmi praktický v tomto smyslu je kuchyňský ostrůvek. Pokud vám to prostory jen trošku umožňují, rozhodně jeho instalaci zvažte. Stejně jako jiné vychytávky, které z nevyhovující staré kuchyně udělají kuchyni snů, v níž se budete cítit jako šéfkuchař michelinské restaurace.

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.