Proměňte svůj domov velikonoční výzdobou. Máme pro vás pár netradičních tipů

Vejce, květy, kuřátka, zajíčci. Velikonoce jsou za rohem. Chcete si vkusně a elegantně vyzdobit byt, ale zároveň mu i vtisknout ten správný sváteční ráz? Nechte se inspirovat, jak použít třeba vaječné skořápky.

Váza plná jara

Vyfouknutá vajíčka jsou lehoučká, a když je navléknete na pentli, unesou je i tenké proutky. Tak proč si s nimi neozdobit vázu na stole? Není to sice žádný objev, ale i staré věci jde pojmout nově a krásně. Stačí, když místo ozdobné vázy zvolíte větší čirou nádobu. Do té můžete mezi proutky přidat další malá barevná vajíčka. Pokud máte ve váze vodu, mohou být „vajíčka“ třeba skleněná, jestli máte proutky na suchu, můžete použít kupříkladu vajíčka z papírmaše nebo ze dřeva. Je to jen na vás.

Velikonoční hnízdečko

Stačí trocha vrbových proutků a paráda je zaručená. Do hnízdečka můžete usadit barevná vajíčka podobně jako třeba do ošatky. Efekt hnízda ale posune vzhled dekorace úplně někam jinam!

Kdyby vám vrbové proutí připadalo málo zdobné, můžete si hnízdečko vyrobit třeba z usušených květů hortenzie.

Vděčná a krásná dekorace je také velikonoční věnec. Ten můžete pověsit na dveře nebo ho položit na stůl. Inspiraci najdete v našem dalším článku.

Tím ale možnosti nekončí. Zkuste letos zavěsit svůj věnec na stuhy ke stropu. Stačí, když do stropu zavrtáte háček. Na přivázání věnce vám pak budou stačit jen dvě dlouhé stuhy. U stuhy si najdete střed a konce přivažte ke kruhu, to stejné opakujte se druhou stuhou tak, aby uvázané konce na kruhu věnce tvořily kříž. Ale pozor na vyvážení! Na háček u stropu můžete pověsit třeba i třapec vajíček uvázaných na dlouhých stuhách. Fantazii se meze nekladou.

Dejte skořápkám nový život

Máte rádi romantické světlo svíček? Ani na Velikonoce se ho nemusíte vzdávat. Zkuste umístit svíčky do obarvených vaječných skořápek. Je to jednoduché. Potřebujete jen co nejméně rozbitou barevnou skořápku, obal od vajíček nebo kalíšek, do kterého vajíčko usadíte, rozpuštěný vosk a kousek knotu. Zbytek je už jen na vaší šikovnosti a kreativitě.

Skořápky od vajec můžete ale použít také jako vázičky, které umístíte třeba na slavnostně prostřený stůl.

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.