Pozvěte si přírodu domů – rozkvetlé stěny a závěsné květiny jsou hit!

Příroda za humny je v plném rozpuku. Člověku z té všudypřítomné zeleně až přecházejí oči. Je to příjemné, velmi uklidňující a odpočinkové. Avšak ne každý den máme možnost najít si chvilku pro usebraní přímo v nějaké přírodní scenérii. Proč si ale takový relax koutek pro oči i duši nezařídit doma?

Když se to vezme (a pověsí) za ten správný konec, může z toho být i velmi designový a trendy interiérový prvek, který vašemu obývacímu pokoji, ložnici či kuchyni dodá nádech čehosi nevšedního a vznešeného. V zahradě nebo na balkóně může zase rozkvetlá stěna zahalit laťkový plot či zábradlí a zajistit pocit příjemného soukromí. Jak na to? Nechte se inspirovat!

Malá džungle může viset i ve vašem obýváku. Stačí jen zvednout oči.

Popínavé rostliny – praktický pomocník i strážce

Efekt přírodního úkrytu nebo kvetoucí zdi nejlépe splní popínavé rostliny. Nemáte-li trpělivost na pěstování časově náročných několikaletých rostlin, zapomeňte na břečťan a hortenzie a zkuste jednoletky. Svými modro-fialovými kvítky vás může potěšit například povijnice nachová, červenými zas lichořeřišnice větší.

Pnoucí se lichořeřišnice

Zelené planetky

V interiéru se s našimi představami o divokých džunglích musíme trošku krotit. Často proto končíme s pár pokojovými rostlinami zastrčenými v koutě obýváků v nudných květináčích. Proč ale rostlinkám nedat víc prostoru? Co takhle rostlinku zavěsit?

 

Tradiční visící květináče nahraďte skleněnými dózami a nechte vyniknout zeminu. Jste-li zastánci hřejivějšího stylu, použijte k závěsu květin proutěný košík či smaltovanou dózu. A zavěsit můžete květinu nebo bonsaj i prostě jen tak. Donést si trochu přírody do bytu je příjemné a může to být i velmi stylové.

 

A co takhle varianta úplně bez květináče?

Na nitku lze pověsit i baobab

FOTOGALERIE:

foto: facebook.com/ZahradaNaNiti, bydlet.cz

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.