Postavte si vlastní lavičku. Máme pro vás jednoduchý návod a výsledek stojí za to!

Jaro je v plném proudu a vy cítíte, jak vámi prostupuje kreativní energie. Jestli to tak máte, nebojte se toho a začněte směle tvořit. Pokud hledáte, kde byste svůj um využili, máme jeden tip. Vyrobte si zahradní lavičku, abyste na prvního máje nemuseli pod rozkvetlou třešní jen tak postávat!

Jaro je v plném proudu a vy cítíte, jak vámi prostupuje kreativní energie. Jestli to tak máte, nebojte se toho a začněte směle tvořit. Pokud hledáte, kde byste svůj um využili, máme jeden tip. Vyrobte si zahradní lavičku, abyste na prvního máje nemuseli pod rozkvetlou třešní jen tak postávat!

Chtěli byste se kochat krásami své zahrady z pohodlí lavičky, kterou jste si stvořili vlastníma rukama? Žádný problém! K tomu je třeba pár vhodných prkének, hřebíky a vruty a vaše vysněné posezení může být na světě. Už stačí jen názorný návod a trocha šikovnosti!

Máte rádi moderní minimalistické hladké formy? Tento návod vás nadchne. Prostá lavička bez opěradla i područek je velice flexibilní – můžete na ní například uspořádat piknik ve dvou! Stejně snadno ji ale proměníte v příjemné místo pro odpolední odpočinek pod širým nebem.

Stavba lavičky je velice jednoduchá a video návod vás jí názorně provede. Rozměry je možné snadno upravit podle vašich vlastních možností a přání.

Krok 1
Nařežte si a popřípadě i ohoblujte dřevěné hranolky, ze kterých budete lavičku sestavovat. Čím přesnější práci odvedete, tím snáze se vám bude dál pracovat.

Krok 2
S pomocí vodě odolného lepidla a svěráků začněte spojovat dřevěné hranoly určené pro sedák a pro jednu z nohou lavice. Hlídejte, aby sedák a noha svíraly úhel devadesáti stupňů! Jednotlivé vrstvy dřeva zajišťujte hřebíky.

Krok 3
Sestavte nohu na druhé straně sedáku. Pokud jste byli v předchozím kroku pečliví, bude druhá strana za chviličku hotová.

Krok 4
Postahujte nohy i sedák svěráky, aby lepidlo pořádně uschlo a spojilo tak dřevo správně.

Krok 5
Když lepidlo uschne, zbruste povrch sedáku i nohou lavičky dohladka. Nezapomínejte na ochranné brýle a respirátor!

Krok 6
V případě potřeby zarovnejte spodní plochu nohou. Ujistěte se, že jsou nohy stejně dlouhé, a používejte vodováhu.

Krok 7
Navrtejte do spodní strany nohou dvě díry, vložte hmoždinky a zašroubujte kovové nožičky. Díky nim bude lavička lépe izolovaná od vlhkosti ze země.

Krok 8
Proveďte povrchovou úpravu dřeva. Ve videu navrhují lavičku nejdříve napustit tmavým kaštanovým olejem na dřevo a posléze přetřít vodě odolným transparentním nátěrem, který nepozmění barvu původního namoření. Výsledná barva a vzhled lavičky ale závisí na vás a na vaší tvořivosti.

Pokud budete chtít lavičku nechávat celoročně venku, určitě nezapomeňte na povrchovou krycí vrstvu, která ochrání váš výtvor před vlivy přírody včetně působení hub a plísní.

Až bude lavička, kterou jste vlastníma rukama stvořili z ničeho, stát před vámi a vy si na ni poprvé sednete s hrnkem dobré kávy a zahledíte se do zahrady, určitě oceníte, že jste se do tohoto projektu pustili. Fyzická práce odbourává stres a pomáhá třídit myšlenky… A příště si třeba postavíte i nový stůl!

 

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.