Podívejte se na 9 malých domů, které šetří čas, peníze i planetu

Doba megalomanských, stopokojových vil je ta tam a opulentnímu životnímu stylu už také pomalu zní poslední zvonění. Životní styl současné generace směřuje spíš k řešením, která šetří čas a jsou užitková a praktická. Víc než kdekoliv jinde zde platí přímá úměra– čím menší dům, tím méně starostí.

Mít vše prakticky po ruce a netrávit hodiny a hodiny uklízením a opravováním velkých domů je hudba budoucnosti. Ta oblaží ucho nejedné domácnosti bojující s nekonečnou dřinou, kterou velké domy vyžadují. Navíc malé, ekonomické bydlení potěší i duši ekologů, jelikož designéři malých domů myslí i na pravidla udržitelnosti a ekologie.

Které z těchto devíti malých řešení drnká na struny vašeho srdce nejvíce? A dokázali byste si představit svou budoucnost v něčem podobném?

1) Malý dřevěný sen

Tyto domky už rostou i v Čechách. Ať už jako startovací bydlení pro mladou rodinu, nebo rekreační ubytování v zahrádkářské oblasti. Dřevěné stavby s chytrým interiérovým řešením v několika různých velikostních variantách si zamilujete.

Vzdušný a praktický interiér

2) Jeden mobilheim s sebou, prosím

Stejně praktické a nízkonákladové řešení jsou mobilheimy, které v závěsu za tahačem přijedou přímo na váš pozemek, hotové a připravené sloužit účelům praktického a útulného bydlení.

3) V souladu s přírodou

Jako děti jsme toužili po domečku v koruně stromu. Co kdyby se tento náš dětský sen najednou vyplnil?

Malé stavby si často představujeme jako rekreační chaty uprostřed lesa. Proč ale podobné idyle neříct ano na trvalo? Malé domky se snadno schovají mezi okolní stromy a poskytnou svým obyvatelům soukromí v přírodním ráji.

4) Úzký a malý pozemek není problém

Jediné, co pro takto všestranně úsporné bydlení potřebujete, je pozemek. A jak je vidět, řešení lze najít i pro atypické a malé pozemky, kam by se klasický jednopodlažní malý domek těžko vměstnal.

Atypický tvar domku může pomoct nejen v případě malého, ale i zvláštně členitého pozemku. Tento zajímavý modul ukazuje, že v jakémkoliv tvaru může být chytře využit každý koutek.

5) Elegantní a praktický interiér

Na tomto finském domku nás zaujalo především praktické řešení úložných prostorů v interiéru.

6) Jako v pohádce

Malé domy je snadné přizpůsobit přesně tak, jak je chcete vy. Je tedy vaším stylem přístavní stavení, nebo spíš skřítkovské doupě? To všechno malé domy mohou být.

A tři inspirativní výstředností závěrem:

foto: freedomky.cz, bydleni21.cz, living.cz, dezeen.com, homedit.com, hips.heartstapps.com

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.