Dekorace z mušlí - zéva obrovská.

Originální dekorace z mušlí: Vzpomínky na léto

Rádi sbíráte na dovolené kamínky a mušle na pláži? Někteří „sběratelé“ jdou se svou vášní tak daleko, že klidně zaplatí i za nadváhu zavazadla do letadla. Vyrobme si z nudné hory přírodních suvenýrů na poličce vkusnou dekoraci z mušlí, která nám bude připomínat horké sluneční paprsky na pláži.

Váza plná světla a léta

S mušlemi mohou kouzlit i děti či úplní začátečníci ve vyrábění dekorací. Jednoduchou vázu s vašimi mořskými úlovky a svíčkou vyrobíte během několika minut. Do vyšší skleněné vázy se širokým hrdlem opatrně nasypte mušle a kamínky z pláže. V poslední třetině pod okrajem vložte doprostřed menší skleničku (třeba od svíčky nebo přesnídávky) a obsypte ji mušlemi, aby nebyla zvenčí vidět. Do malé sklenky pak vložte zapálenou čajovou svíčku a užijte si probleskování světla skrz vaše letní vzpomínky.

Velká dekorační mušle jako květináč pro sukulent

Pokud jste majiteli velké ozdobné mušle nebo lastury, můžete ji využít jako malý květináč pro nenáročný sukulent. Stačí do otvoru nasypat vhodný lehký substrát a zasadit do něj malou rostlinku netřesku, tlustice či rozchodníku a dalších druhů. Pokud máte strach, že byste zapomněli na zalévání, můžete dutinu vyplnit mechem a tavnou pistolí do něj vlepit malé plastové sukulenty – ty vám nadělají parádu úplně bez starostí.

Letní Vánoce s ozdobami na stromek z mušlí

Vyrobte si originální ozdoby na vánoční stromeček. Jemné přírodní barvy mušlí se skvěle snoubí se sytě zelenou a na jedličce budou překrásně zářit. Z mušlí poskládejtesymetrické květiny, hvězdy či andělíčky – dvě lastury jako křídla, jedna vpředu jako říza, menší mušle jako hlavička – a slepte je k sobě pomocí tavné pistole nebo průmyslového lepidla. Nezapomeňte na bílou stužku nebo přírodní provázek, ať máte ozdobu za co pověsit. Zbytek mušliček můžete přilepit místo mašle na dárky – s modrobílým pruhovaným balicím papírem budou vypadat skvostně.

Ozdobte i sebe – čelenka z mořských úlovků

Chcete se ještě chvíli cítit jako na pláži? Vyrobte si decentní čelenku z mušlí a kamínků – postačí vám k tomu starší tenká čelenka, lepidlo nebo tavná pistole, drátek, korálky a samozřejmě mušličky, lastury a kamínky. Nejprve si rozvrhněte, jak budete mušle a kamínky na čelenku umisťovat. Poté je k podkladu přilepte a případně zafixujte jemným drátkem s drobnými korálky. Ty vyplní volná místa mezi většími dekoracemi a dodají čelence barevnost. Skvěle vypadají tóny modré, zelené či korálově červené, ale nebojte se experimentovat.

Mušle zkrášlí váš domov

Dopřejte si originální a vlastnoruční vzpomínku na léto. Nudným skleněným mísám plným nasypaných suvenýrů z moře odzvonilo – přetavte nasbírané přírodní bohatství ve vkusnou dekoraci, která vás potěší pokaždé, když na ni pohlédnete.

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.