Netradiční krby aneb jde to i bez komína!

Dlouhé zimní večery, horký čaj a plápolající oheň v krbu – dokonalá idyla. Jenže když vypnete televizi, je to pryč. A vy se choulíte na gauči pod dekou? Pořiďte si krb také. Řešení existuje pro každý interiér. A i bez nutnosti zřizování komína.

Elektrické krby

Chcete si splnit sen o krbu, ale nemáte možnost si zařídit klasický krb na dřevo i s nezbytným komínem? Nevadí. I elektrický krb se může stát stylovým doplňkem vašeho bytu. Jeho výhodou je snadná instalace – stačí krb připevnit na stěnu a zapojit do zásuvky. Stejně snadná je i obsluha.

Oheň, který vidíte, sice není reálný, ale technologie se neustále zdokonalují, iluze je nyní tedy takřka dokonalá. Světelné efekty se vytváří například za pomoci otáčejících se zrcadel, která odrážejí světlo a imitují tak mihotání plamenů.

02

foto: outdoor.slimrandles.com

Elektrický krb produkuje i teplo, tudíž se hodí i do místnosti bez dalšího zdroje vytápění, jako je hala nebo podkroví. Spotřeba elektřiny bývá srovnatelná s obdobně výkonnými elektrickými přímotopy.

03

foto: electricfireplacesdirect.com

V současnosti se nabízí elektrické krby v mnoha provedeních a stylech a je už jen na vás, jestli zvolíte klasický design s ostěním, nebo některé z moderních provedení.

04

foto: nickleelectrical.com

Ekokrby

05

foto: stavimedum.cz

Pokud toužíte mít doma zcela opravdové plameny, pak jsou alternativou k elektrickým krbům takzvané ekokrby, které spalují nejčastěji etanol ve formě gelu nebo tekutiny. Ani zde není třeba mít komín, při spalování etanolu vzniká jen vodní pára a oxid uhličitý, který je ve vzduchu běžně obsažen. Přesto je dobré mít na paměti, že při vytápění bioalkoholem se nesmí zapomínat větrat.

Person Crossing Feet, Hands, Striped Socks, Gas Fireplace

Krby bez komínů mají jednu nespornou společnou výhodu – ve většině případů je můžete snadno demontovat a přesunout na jiné místo. Stejně tak je možné vložit je do již existující krbové konstrukce a užívat si hřejivého tepla kdykoli, bez nepříjemného kouře a bez čekání.

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.