Máte malý byt? Poradíme vám, jak si jej komfortně a účelně zařídit

Malý byt je výzva! Jak zařídit jeho interiér, aby se vám žilo příjemně a pohodlně i na nevelké podlahové ploše? Máme pro vás ty nejdůležitější tipy a triky, díky kterým si zařídíte hezké bydlení skoro na špičce jehly.

Toužíte po velkém domě, ale zatím se stále ještě tísníte na 50 metrech čtverečních? Nezoufejte, s pomocí správného uvažování o prostoru a několika triků dokážete vykouzlit útulný a vcelku vzdušný byt takřka z ničeho. Jak začít? Poradíme vám.

Opravdu tohle všechno potřebujete?

Do malého prostoru si vybírejte praktický a multifunkční nábytek. Při výběru každého kusu si nejdříve položte otázku, zda ho doopravdy potřebujete. Pokud vám nevyhovuje nabídka běžných obchodů, nemějte žádné obavy a nechte si vyrobit vybavení na míru. Adekvátně velký stůl nebo knihovna budou lahodit oku a navíc vám nebudou nikde překážet.

Jste-li příznivci chytrých technologií a geniálních udělátek, určitě si zamilujete i možnost schovat postel do obývací stěny nebo vykouzlit z malého stolku, u kterého běžně píšete na počítači, tabuli pro osm lidí. Podívejte se na video a inspirujte se!

Efektivní úložné prostory jsou základ

I v malém bytě budete potřebovat uskladnit sezónní oblečení nebo vánoční ozdoby. Myslete proto na úložné prostory už na začátku zařizování, věnujte jim dostatečnou pozornost a využijte každý centimetr. Vestavěné skříně, které sahají až ke stropu, toho pojmou opravdu hodně. Použijte také místo v koutech, pod stropem a nade dveřmi. K efektivnímu ukládání věcí pomohou i chytré závěsné systémy ve skříních, jako jsou několikapatrová ramínka nebo různé košíčky a háčky.

 

Postel je důležitá

Zvláštní pozornost věnujte při zařizování také posteli. Myšlenku rozkládacího gauče raději rovnou zavrhněte – prostor sice ušetří, ale pro dlouhodobé spaní neposkytuje dostatečný komfort. Pod postelí si navíc můžete zřídit výborné úložiště pomocí šuplat. Pokud se vám prostor doopravdy nedostává, zvažte pořízení výklopné postele, která může být přes den maskovaná například jako dřevěná stěna za gaučem.

Uchovejte co nejvíce přirozeného světla

Světlo oživuje a zvětšuje každý interiér. Snažte se proto, aby byl váš pokoj co nejprosvětlenější. Vyhněte se dělení malého prostoru nábytkem – bude vám stínit a další místnost stejně nevytvoří. Podobně si dejte pozor i na těžké závěsy a záclony, které ubírají hodně místa i slunce. Nahradit je můžete žaluziemi, které dokážou být velmi trendy, jsou flexibilní a navíc nezaberou takřka žádný prostor. Interiéru pomohou také šikovně umístěná zrcadla. Hru se světlem doplňte i barvami. Pro optické zvětšení interiéru se na stěny i nábytek doporučují především odstíny ze studeného spektra – modrá, zelená a bílá.

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.