Ložnice je důležitým místem vašeho domova. Víme, na co nezapomenout!

Útulná ložnice – půl zdraví? Rozhodně! Nezapomínejte na třetinu života, kterou strávíte spánkem. Zařiďte si ložnici tak, abyste usínali v pohodlí a budili se vyspaní v prostředí, díky kterému budou vaše rána krásnější. Jak udělat z „přespávárny“ intimní místo, které vám poskytne pocit bezpečí a komfortu pro klidný odpočinek po namáhavém dni? Víme, jak na to.

Na posteli nešetřete

Ať už se rozhodnete být při zařizování ložnice jakkoli tvůrčí, nezapomínejte na to, že komfort spánku je nejdůležitější. Ložnice by měla být oddělená od ostatních obytných prostor. Místnost by měla být vzdušná, příjemná a měla by jí dominovat pohodlná postel.

Investice do postele se vám vyplatí. Zvláště se zaměřte na výběr kvalitního roštu a zdravotní matrace, za které vám vaše záda rozhodně poděkují. Důležitá je i velikost. Standardní šířka lůžka, respektive matrace, pro jednoho člověka se pohybuje mezi 70 až 100 cm. Je jasné, že ne do každé ložnice se vejde manželská postel o rozměrech 2×2 metry, ale rozhodně se snažte pořídit největší přijatelný rozměr. Je sice pravda, že přítulní (a skladní) partneři se na dvoulůžku o šířce 140 cm vyspat dokáží, ale kdo okusí komfort „letiště“, už by neměnil.

Lampičky, skříně, obrazy

Postel nezapomeňte doplnit nočními stolky a lampičkami. Při výběru osvětlení myslete na to, že je lepší, když lampička svítí dolů a její žárovka je dobře odstíněná, aby neoslňovala vás ani vašeho partnera. Můžete vyzkoušet i lampy se stmívačem, u kterých jde regulovat množství světla podle nálady.

Do ložnice patří kromě postele i úložné prostory pro oblečení. Skříně vybírejte s rozmyslem a dobře využívejte prostorové možnosti – efektivním řešením jsou vestavěné skříně, jejichž úložný potenciál vás mile překvapí. Myslete ale na to, že méně je někdy více. Malý pokoj zařiďte raději minimalisticky, noční kličkování mezi kusy nábytku je nebezpečná zábava. Raději si vyberte nějaký pěkný obraz na stěnu.

Když je místo, rozmazlujte se

Pokud máte prostoru dost, nebojte se ložnici dotáhnout k dokonalosti. Zařiďte si čtecí koutek! Pohodlné křeslo s podnožkou, doplněné malým stolkem a stojací lampou – to je sen každého čtenáře. Nezapomeňte také přidat do ložnice zrcadlo. To může být součástí skříně. Většina žen však alespoň v koutku duše tajně sní o toaletním stolku. Když je místo, tak proč si ho nepořídit.

Barvy podle vašeho vkusu

Třešničkou na dortu krásné ložnice jsou barvy a dekorace. Žlutá barva vám dodá pocit slunce, optimismu a bude se vám s ní dobře vstávat. Odstíny fialové zase navozují klid a pocit relaxace. Zelená barva symbolizuje nový život, pomáhá získat energii a přináší pocit pohody a bezpečí. Dobrá však bude každá barva a dekorace, která se bude líbit právě vám.

Máte chuť si při zařizování ložnice zaexperimentovat? Usínání jako v aquaparku, postel jako houpačka, kulatá matrace, vodní postel nebo postel na vodě – proč ne! Podívejte se na video a inspirujte se ve fotogalerii.

Fotogalerie:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.