Léto v bytě nemusí být horor. Víme, jak přežít ta největší vedra

Co si budeme dlouze vysvětlovat, letní vedra je nejlepší trávit u vody. Pokud ale žijete v bytě a nemáte zahradu s bazénem ani koupaliště za rohem, přesto nezoufejte! Horké léto se dá krásně přečkat i na rozpáleném sídlišti v bytě, ba dokonce si v něm teplé dny můžete i užít!

Tipy na ochlazení

  1. Začneme tím, co dělá asi úplně každý, když se potřebuje zchladit – vleze si pod vlažnou či studenou sprchu. Proč se ale cítit příjemně jenom těch pár sekund, kdy na sebe zrovna míříte sprchou? Tak se jednoduše neutírejte! Ochladí vás to o pár minut déle, než kdybyste ze sebe příjemnou vodu dali zase hned pryč.
  2. Pokud patříte mezi ty, kteří naneštěstí mají okno na té straně, kam přímo v poledne paří sluníčko, rozhodně si kupte žaluzie. Stejnou službu udělají i tmavé a těžké závěsy. Někteří lidé je dokonce namáčí, aby odpařovaná voda ochlazovala vzduch v bytě. Pokud si tmavé závěsy nechcete pořídit, tak improvizujte a to samé udělejte s jakýmkoliv jiným velkým přehozem (např. prostěradlem) – namočte ho a přehoďte přes okno.
  3. Co říkáte na levné osvěžení, které budete mít hotové během pár sekund? Do libovolné již prázdné lahvičky nalijte vodu a vždy, když vám bude vedro, si ji rozprašte po obličeji, krku a dekoltu. Je to příjemné osvěžení a (skoro) nic nestojí!
  4. Všimli jste si někdy na dovolené ve velmi teplé destinaci, že místo peřin dávají jako přikrývku pouze prostěradlo? Někteří cizinci se s velkými vedry potýkají mnohem více než my, a tak vědí, jak si ulehčit a zpříjemnit život. Pokud neusnete bez toho, aniž byste byli něčím přikrytí, tak se jednoduše přikryjte pouze prostěradlem.

Botanická zahrada u vás doma? A proč ne?

Pod slovem léto si nemusíte hned vybavit všechny jeho nevýhody. Co takhle se zaměřit na to, co vám toto roční období může přinést? Například květiny. Existují rostliny, které vyloženě prosperují na slunci a teplých místech, tak proč toho nevyužít a nevyzdobit si byt novými přírůstky?

O originální výzdobu se postará pavoučí květ pocházející z Jižní Ameriky. Na horké podnebí je tedy zvyklý. Jedná se o víc jak metr vysokou rostlinu, která není v českých domácnostech častá, a tak rozhodně upoutá pozornost návštěvy.

A co nádherné slunečnice, které se otáčí za sluncem? Pokud na váš byt paří sluníčko, tak byste toho měli využít ve prospěch této květiny a vysadit ji začátkem léta.

Dále se u vás bude dařit třapatce, krásnoočku, kakostu nebo rudbekii. Ze známějších rostlin si můžete pořídit pivoňky, zápleváky, astry a východní máky.

Místo zahrady balkón

Toužíte po zahradě? Balkón vám může udělat v některých věcech stejnou službu. I zde, stejně jako na zahradě, můžete pěstovat rostliny, opalovat se či grilovat. Akorát s tím rozdílem a výhodou, že balkón nepotřebuje tak velkou údržbu jako zahrada. A ano, i grilovat se zde dá, tedy pokud to domovní řád povoluje. Abyste patřili mezi ohleduplné sousedy, pořiďte si raději elektrický nebo plynový gril – nejlépe s víkem. Vydávají totiž mnohem méně kouře než klasický gril na dřevěné uhlí. Nebo se v prodejně rovnou poptejte po grilech na balkón, dnes už se vyrábí přímo do bytů. A taky pozor na spálené maso! To by spoustě sousedů také mohlo vadit.

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.