Když podzim klepe na dveře, pusťte jej dovnitř. Ty fascinující barvy vás uhranou

Když svět v jeho ročním cyklu zasáhne podzim, naše životy se spolu s přírodou zalijí teplými a uklidňujícími barvami. Okrová, hnědá, tmavě zelená, medově žlutá, cihlově oranžová či temně rudá tvoří během tohoto období venku neuvěřitelné barevné koncerty. Unavené slunce do takové barevné scenérie dodává měkké světlo, které se líně odráží od těchto tlumivých tónů a tvoří tak poklidnou a harmonickou atmosféru babího léta. Svět nám hlásí, že přichází doba zklidnění, a pomalu se připravuje na dlouhý zimní spánek. Proč se nenechat zlákat voláním přírody a taky se na chvilku nezastavit? Proč si oázu podzimních barev nevytvořit v bytu, abychom tuto speciální atmosféru mohli vnímat skutečně naplno?

 

Mazlivé doplňky

Nejsnazším způsobem, jakým barvy dostaneme do interiéru, jsou doplňky. Neutrální gauč jde zpestřit polštářky s barevnými potahy, velkou chlupatou dekou či koberečkem. Kuchyně či jídelna může zase podzimně ožít pomocí sedáků na židle či velkých keramických hrnků, které vystavíte někam, kde vám budou i prakticky po ruce. Velkou výhodou takových interiérových doplňků je i jejich užitečnost. Podzim totiž vedle teplých barev přináší i studené počasí. Uvidíte, jak jednu takovou okrovou deku a velký keramický hrnek plný čaje oceníte, až vám déšť a bláto spolu s chladem prolezou až do morku kostí.

Potřebujeme komfort, který oceňujeme a vyhledáváme, když se stahujeme z letních venkovních dobrodružství zpět do interiérů. Proto jsou deky, přehozy a polštáře tím správným doplňkem pro toto období.

Jedna deka dokáže zpestřit interiér

Temná oranžová připomíná zralé podzimní plody

Podzim vyžaduje především pohodlí a klid

Podzimní materiály a struktury

Barevnou paletu podzimu výborně doplní přírodniny, které jsou nespornou součástí podzimní barevné palety. Nejste-li zrovna fanoušci květin z jeřabin a šípků, okrasných dýní nebo kaštanových dekorací, zaměřte se na masivní dřevo. Jeho barva i struktura s podzimní škálou výborně ladí a splňuje i kritéria dotekové příjemnosti.

Dřevo podzimu zkrátka sluší

Barevné dekorace v podobě zralých plodů

Permanentní podzim

Plánujete-li letos na podzim i vymalovat, můžete se inspirovat barvami ze spektra spadaného listí. Nejenže svému domovu dodáte onu příjemnou lenivou podzimní atmosféru, ale i zůstanete módní a trendy.

Starorůžovo hnědá barva, tzv. barva srdce dřeva (angl. Heart Wood), byla totiž předními designéry vyhlášena barvou roku 2018 a s typickými barvami podzimu ladí skvěle.

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.