Přírodní provázek s bílým domečkem a žlutě kvetoucími jarními větvičkami

Vytvořte si jarní dekorace na dveře i na stůl

Jaro letos klepe na dveře již v březnu. Vyzdobte si domov jarními dekoracemi. Pojďte se podívat na několik tipů, kterým možná přijdete na chuť. A v některých případech i doslova.

Jarní dekorace na stůl, jež rádi sníte

Došly vám vánoční perníčky a děti by si je ještě daly? Napečte ty, které budou i jarní dekorací. Motivy králíčků, kuřátek a vajíček si nechte na Velikonoce. Vrhněte se na květinové motivy. Kupte si zdravé potravinářské barvy a nazdobte perníčky bohatě barevným bílkem.Ať váš stůl pestrobarevnými květinami doslova rozkvete. Perníčky lze péct i zdravěji. Cukr nahraďte medem a třtinovým cukrem. Část pšeničné mouky pak špaldovou. Nebo upečte celošpaldové perníčky. Vůbec se nemusíte bát použít váš starý osvědčený recept jenom tentokrát se špaldovkou. Hrubost mletí mouky použijte stejnou.

Bylinkové dekorace

Jaro nás vybízí ke zdravějšímu mlsání. Těšíme se, jakmile nám začnou na zahradě rašit bylinky. Avšak bylinky můžeme použít i pro jarní dekorace do oken (zatím raději z vnitřní strany). Nakupte si různé bylinky, i více od jednoho druhu, a k nim krásné barevné květináčky, které působí doslova jako vyvolávače jara. Aby bylo vše ještě dekorativnější, vyrobte si stylové jarní zápichy do květináčů a truhlíků.

Jarní bylinky v bílých květináčích na okně

Jak na jarní dekorační zápichy do květináčů?

Zápichy lze vyrobit z mnoha materiálů a v různém designu. Pojďte si je teď vyrobit jako jarní dekorace z papíru.

1. Kupte si různé barvy krepového papíru.

2. Papír nechte srolovaný a ustřihněte si 5 až 10 cm širokou ruličku. (Podle toho, jak veliké květiny chcete vyrobit).

3. Ruličku rozrolujte a nastřihávejte asi 1 cm široké střapce po celé délce. Nedostřihněte ale až do konce. Nechte 1,5 cm neprostřihnutou část.

4. Na tu pak postupně nanášejte lepidlo a nastříhaný papír opět rolujte.

5. Ještě předtím na kraj položte kraj špejle (nejlépe zelené – obalené krepovým papírem nebo nabarvené). Špejli zarolujte. Bude sloužit pro zapíchnuti.

6. Papírovou květinu pak rukama hezky dotvarujte.

Barevné papírové květiny jako zápich do květníku
Barevné papírové květiny jako zápich do květníku

Jarní okna a dveře

Jako jarní dekorace do oken, avšak i jako jarní dekorace na dveře, lze použít věnce. Jestliže už máte po Vánocích dost všeho toho chvojí i sušených květin, vyrobte si je jinak. Třeba z pestrými barvami namalovaných oblázků, z proutí zdobeného stuhami a pentlemi, ale třeba i ze živých květin. Chce to trochu promyslet konstrukci věnce, ale při troše snahy lze do něj vkomponovat i květináček s odolnou květinkou, třeba s petrklíčem, který vdechne věnci život.

jarní věnec z žlutě rozkvetlých větviček

Jarní dekorace: nápady, které lze použít

– Hrajte si s papírovými květinami.

– Vyrobte si jarní dekorace ze slaného vizovického těsta (upečte je a nalakujte, případně i obarvěte).

– Přidejte dekorace v podobě barevných ptačích pírek.

– Nic nepokazí ani vkusní malí ptáčkové z peří.

– Zkuste do dekorací vkomponovat jarní květiny – rychlené cibuloviny (zejména narcisy), macešky, violky, zvonky nebo petrklíče.

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.