Kruhový lapač snů s modrými a hnědými pery

Jak vyrobit lapač snů

Legenda severoamerických Indiánů praví, že indiánská matka přišla za šamanem s prosíkem o radu. Špatně jí spalo dítě. Ten jí poradil, aby mu vyrobila lapač snů a pověsila jej dítěti nad hlavu. A k jeho výrobě dostala i přesné instrukce.

Předně si pamatujte, že koupit si lapač snů nemá žádný smysl. S nespavostí prý pomůže jenom ten, který vám někdo vyrobí a věnuje, nebo si jej vyrobíte vlastnoručně. Návod, jak na to, se vám bude proto určitě hodit. Vždyť nespavost podle statistik postihuje 35 až 40 % z nás a přímo chronickou nespavostí trpí 10 až 15 % Čechů. Pojďte si proto vyrobit lapač snů, který, pokud šaman nelhal, dokáže odehnat ty špatné sny, a naopak dobré zadržet. A pokud to na vás fungovat nebude, alespoň si vyrobíte krásný dekorační předmět.

Pravidla, co musí lapač snů obsahovat, jsou poměrně striktní

Základní kostru lapače tvoří kruh. Kruh si lze koupit ze dřeva, mnohdy se používá část vyšívacího kruhu, nebo se vyrábí z vrbového proutí. Jeho úkolem je zachytit negativní energetické vlny. Kruh jako takový symbolizuje vesmír a svět obecně.

Uvnitř kruhu se nachází pravidelná síťka. Ta může být vytvořena pouhým jednoduchým převlékáním nití, ale též technikou háčkování, za pomoci makramé, a využít lze i již hotovou krajku. Tato síť má zachytávat zlé sny i negativní energii a nepustit je dál. Síťka je symetrická, aby vyzařovala harmonii, protože právě harmonie je největším nepřítelem zlých snů.

lapač snů s peříčky v ložnici

Uprostřed kruhu je umístěný kamínek, který symbolizuje člověka, ke kterému přicházejí zlé sny.

Důležitou součástí lapače snů jsou peříčka. Jejich úkolem je filtrovat přicházející sny. Ty pozitivní pustit dál k člověku, jehož má lapač snů chránit. Negativní odsměřovat od člověka pryč.

Lapač snů: význam barev

Lapače snů se vyrábí ve více barvách. Jejich výběr není ale nahodilý. Obvykle se vychází ze sedmi barev čakry. Jak čakry s lapačem snů souvisí? Čakry i lapače snů jsou o práci s energií (čakry jsou energetická místa na lidském těle). Barva čakry může být žlutá, oranžová, červená, světle modrá, tmavě modrá (indigo), zelená a fialová. A jakou barvu na výrobu lapače snů použít? Všechny ty, které vás právě napadnou. Vaše aktuální inspirace totiž prý dokáže přesně vystihnout to, jaká energie vám zrovna schází.

Seznam pomůcek pro výrobu lapače snů

· kruh (například vyšívací po odstranění kovové části)

· provázky a bavlnky

· pírka

· korálky

· tavná pistole

· metr

· nůžky

· jehla

Pomůcky k výrobě lapače snů

Lapač snů: výroba krok za krokem

Výroba lapače snů je skvělá zábava. Není to příliš složité a záleží jen na vás, jestli si jej vyrobíte tou nejjednodušší metodou, nebo se pustíte do složitějších kreací.

1. Obmotejte kruh dekorativně kolem dokola bavlnkami, nebo třeba kůží.

2. Vezměte si kruh a rozhodněte se, jak vyrobíte síť, kterou jej vyplníte. Inspirujte se ukázkami lapačů snů.

3. Vytvořte v kruhu síťku a do ní umístěte větší korálek či kamínek jako symbol člověka.

4. Ke kruhu upevněte stužky s ozdobnými korálky a též pírka. Provlékejte, nebo pracujte s tavnou pistolí. Čím více stužek a ozdůbek k lapači přivážete, tím je atraktivnější.

Postup výroby lapače snů

Líbí se vám lapač snů? Návod na výrobu již máte, Kam jej ale umístit? Co nejblíže k místu, kde spí ten, koho má chránit. Tak sladké sny!

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.