Moderní roubenka

Jak vypadá moderní roubenka?

Roubenka na kopci s výhledem. Co víc si přát pro klidný a spokojený život nebo alespoň báječnou dovolenou? Dnešní svět je natolik přeplněný novými technologiemi a stresem, že alespoň čas od času každý z nás ocení návrat k přírodě a tradicím. Takovou tradicí může být i roubenka – srub, chalupa nebo jiný typ dřevěného domu, který nabízí relaxaci pro každého v každé roční době.

Pohádka pro každého

Taková malebná roubenka v horách je jako výjev z nějaké pohádky. Romantickou atmosféru vytváří nejen její dřevěný exteriér, ale také kouzelný interiér roubenky. Roubenka uvnitř nabízí především útulnost, která tolik chybí současným minimalistickým interiérům. To však neznamená, že by interiér roubenky musel být přeplácaný. 

Základem roubenky je kuchyně, nejlépe s krbem nebo kachlovými kamny. Ta se postarají nejenom o tepelný komfort, ale také o originální vzhled celé místnosti. Kachlová kamna by však neměla chybět ani uvnitř moderní roubenky. Ani moderní roubenka by neměla vybočovat z tradice. Nic nebrání tomu, aby se i dnes kdokoliv, koho okouzlila roubenka na kopci s výhledem, vrhl do stavby. Naopak, díky dostupnosti všemožných přírodních materiálů, technice a technologiím je v současnosti dřevěná stavba jednodušší než kdy dříve. Nezbývá, než si vybrat tu pravou chalupu pro sebe nebo dokonce dvougenerační roubenku nejenom pro sebe, ale pro celou svoji rodinu. Bude to opravdu roubenka v horách, nebo jinde? To už je na každém.

Jaké jsou možnosti?

Jde o stavbu ze dřeva. Klasická roubenka neboli srub je poskládaná z rostlého nesušeného dřeva. Hlavním materiálem jsou masivní kusy dřeva z opracovaných kmenů stromu. Až v konstrukci dochází k jejich vysychání, a tím také k tvarovým změnám. Moderní roubenka se staví z lepeného sušeného řeziva, standardně ve formě BSH hranolů s tvarovou stabilitou. 

Cena roubenky se odvíjí také od dalšího materiálu, BSH hranoly se například kombinují s izolační vrstvou. Důmyslně sestavená chalupa může dokonce fungovat jako pasivní dům. Interiér roubenky může být doplněn o další pohledové stěny. Celkový dojem podpoří citlivě zvolené vybavení, které dokreslí atmosféru interiéru. Při zjišťování cenových nabídek za stavbu nebo koupi se můžete pohybovat v řádově odlišných částkách. Jinou cenu bude mít malá, jinou dvougenerační roubenka, ještě jinou pak masivní srub využívaný jako penzion nebo třeba farma.

Hledáte tu pravou?

Moderní roubenky a srubové stavby se dají obstarat i tzv. na klíč. Dodavatelé nabízí i stavbu svépomocí. Dodavatel vám zajistí potřebný materiál a vy si ho pak sami složíte do podoby moderní roubenky. Nakonec je tady také možnost nejnáročnější – postavit vše svépomocí od A do Z. Na opačné straně stupnice náročnosti stojí prostý pronájem třeba na víkend. Cena je zanedbatelná a zážitky, které třeba ona pohádková roubenka v horách nabízí, nedocenitelné. Takové zkušenosti se budou hodit i v případě, že si chcete bydlení v dřevěné chalupě nejprve vyzkoušet, poznat jaké to je, jak působí roubenka uvnitř – ráno, v poledne i večer. Pak se možná rozhodnete, zda je takové bydlení pro vás a jak by vaše vysněná chalupa měla skutečně vypadat.

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.