Živý vánoční stromek v přírodním květináči

Víte, jak správně vybrat vánoční stromek?

Čas letí neúprosnou rychlostí kupředu, a než se nadějeme, období adventu a Vánoc je opět tady. Kromě pečení cukroví a nákupu dárků je potřeba najít ten správný stromeček. Víte, na co si při jeho koupi dát pozor? Čtěte a všechno se posléze dozvíte.

Internet nebo prodejní stánek?

Mnoho lidí ve snaze ušetřit co nejvíce peněz a času kupuje stromek na internetu. Bohužel tento počin se jim mnohdy vymstí, protože ne vždy dostanou to, co viděli na obrázku. Mnohem lepší je tím pádem kupovat živý vánoční stromek přímo u prodejce, kde si jej máte možnost nejprve prohlédnout. Jestliže vás láká spíše umělý vánoční stromek, nákupu na internetu se bát nemusíte. U tohoto typu máte jistotu, že vám nebude opadávat a vydrží několik sezon. Najde se však i několik nevýhod, jako například absence vůně pravého jehličí a u některých levnějších variant nepřirozený vzhled. 

Nyní ale zpět k těm živým. Máte-li možnost strom uchovat v chladném prostředí, klidně si jej zakupte už na konci listopadu. Pokud takový prostor doma nemáte, ale přesto byste si jej rádi pořídili co nejdříve, vsaďte vánoční stromek v květináči. V takovém případě však dbejte na to, aby byl daný kus zasazen už v létě, protože jinak bude mít příliš krátké kořeny. Po následném přesazení by totiž mohlo dojít k brzkému uhynutí stromku. Bohaté a rozvětvené kořeny v celku jsou tím pádem naprosto nezbytné.

Vybírejte pouze zdravé kousky

Každý, kdo si stromek kupuje, si přeje, aby mu vydržel co nejdéle, aniž by opadával. Toho docílíte pouze v případě, kdy si vyberete opravdu zdravý kus. Jenže jak to poznat? Jako první se zaměřte na samotné prostředí, kde jej kupujete. Vnímejte, jak se stromky prodejce zachází, zda jsou uvadlé či naopak překypují životem. Nejlepší je venkovní prodej, protože jak již bylo zmíněno na začátku, chlad stromkům velice svědčí. Taktéž dlouhé cestování může zavinit brzké opadání, takže exemplářům z dovozu se raději vyhněte.

Nabídka živých vánočních stromků

Co se týče druhů, výběr je opravdu pestrý. Jakousi klasikou je smrk ztepilý, borovice černá či kavkazká jedle. Smrčky mají tu nevýhodu, že v teplém prostředí rychleji opadají a jejich koruna je řidší, kdežto jedle a borovice jsou oproti nim velmi odolné a mají mnohem bohatší korunu a větve. To se mimo jiné projeví i na jejich ceně, kdy smrk začíná na 200 Kč a jedle na 400 Kč. Tím pádem záleží pouze na vás, kolik chcete do stromu investovat financí.

Velkou roli hraje i vzhled

Neodmyslitelnou součástí Vánoc je touha po co nejkrásnější výzdobě. Zadáte-li si do internetového vyhledávače heslo „vánoční stromek inspirace“, zjistíte, že fantazii se vážně meze nekladou. Poslední dobou se čím dál více těší oblibě bílý vánoční stromek, který působí, jako by jeho jehličí pokrývala jinovatka. Uvědomte si však, že všeho moc škodí, proto se k ozdobám na stromeček stavte opatrně a nic nepřehánějte.

Další kapitolou je osvětlení. Jestliže nechcete řešit žádné žárovičky, máte možnost zakoupit přímo umělý vánoční stromek s osvětlením. Vyhnete se tak otravnému rozmotávání kabelů, s nímž každý rok bojuje převážná většina lidí. Výběr prodejce každopádně proveďte velice pečlivě, abyste se vyhnuli případným požárům způsobeným nekvalitním osvětlením.

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.