Pokoj pro teenagera kluka, který sleduje virtuální realitu.

Jak vybavit pokoj pro teenagera? Dopřejte mu svobodu v rozhodování

Svou ratolest si živě pamatujete při oslavě pátých narozenin a najednou jí je o deset let více a přesně ví, co chce a co ne. Nebo se mýlí a vy víte lépe, co potřebuje?

Zařídit pokoj pro puberťáka není jednoduchou disciplínou. Pokud ale budete postupovat opatrně, budete s pokojíčkem spokojeni vy i on.

Už nejsem dítě! Pokoje pro teenagery vyžadují tolerantní přístup

Dětský pokojíček, který byl pro vaše dítě do teď pohodlným útočištěm, najednou nestačí. Téměř dospělý obyvatel se v něm už necítí a chce změnu. Nesnažte se za každou cenu prosadit svůj názor a raději svému teenagerovi vyjděte vstříc. Nejprve si vyhraďte alespoň jedno odpoledne, kdy spolu místnost projdete a kdy vám vaše ratolest poví, jak by si svůj nový prostor představovala. Domluvte se hlavně na následujícím vybavení.

Výmalba, nebo tapety?

Pokud bude změna pokoje razantní, možná se nevyhnete ani úpravě stěn. Tapety do pokoje pro teenagery volte v jednoduchém dekoru, aby zbytečně nerozptylovaly. Tmavé a syté barvy použijte třeba jen na jednu stěnu, ať pokoj nepůsobí stísněně. Nezapomeňte na dostatek přirozeného i umělého světla, ať pokoj nepůsobí jako kobka.

Výměna vybavení a jeho umístění

V pokoji si jasně ohraničte tři zóny – pro spaní, relaxaci a studium. Odpočinku v podobě hraní na zemi už vaše dítě odrostlo, proto můžete zónu trochu zmenšit na úkor studijního místa. V pokoji pro teenagera holku pak můžete umístit i kosmetický koutek – pokud o něj tedy obyvatelka stojí. Všechen dětský nábytek vyměňte za dospělý, dejte si však pozor na křiklavé barvy či divoké vzory. Velký nábytek vypadá nejlépe v jednoduchých liniích a umírněných tónech – barevně se můžete vyřádit na dekoracích.

Dostatek sezení pro přátele

Nejen do pokoje pro teenagera kluka se hodí oblíbené sedací vaky. Snadno se přemisťují, mládež se v nich ráda povaluje a mohou být i soukromým čtecím koutkem. Konzervativnějším typům se možná budou více líbit křesílka a malá pohovka – pokud vybavení nezabere velký prostor, klidně jej do místnosti pořiďte.

Dekorace teenagerovskému pokoji dodají osobitost

Jedním z nejdůležitějších bodů bude dekorace pokoje. Na jejím výběru by se měl podílet hlavně puberťák, protože jeho pokoji dodají osobitost a bude se lišit od ostatních vrstevníků tak akorát (což je v tomto věku absolutně nejdůležitější). Dekorace do pokoje pro teenagery může zahrnovat lampy, barevné boxy nebo jiné úložné prostory, přehozy, polštáře, povlečení na postel, koberce a samozřejmě osobní nezbytnosti, které prostoru dodají šmrnc.

Místo pro začátek dospělého života

Nejdůležitějším bodem přeměny pokoje pro teenagera v podkroví i v suterénu je dostatek komunikace a tolerance. Pomozte vašemu dospívajícímu, aby se v pokoji cítil dobře a rád v něm žil. Nezapomeňte, že už má na spoustu věcí jasný názor a vlastní vkus. Vždyť se zrovna formuje jeho náhled na celý svět a vlastní pokoj by s ním měl být určitě v souladu.

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.