Zavlažování žlutých okrasných květin na zahradě

Jak správně zavlažovat trávník?

Úmorné teploty trápí nejen nás, ale i zahradu a rostliny, které si hýčkáme. Můžete se o něj starat sebelíp, ovšem bez pravidelného zavlažování se v posledních letech už neobejdete. Pokud chcete mít stále sametově zelený „koberec“ a ne spáleniště, inspirujte se našimi radami, jak zavlažit zahradu.

Správná péče o trávník

Vlastníte-li dům či chalupu, jistě víte, jak je důležité pečovat o trávník. Nesmí se nechat příliš vyrůst, jinak v něm časem začne bujet plevel, který naruší jeho strukturu. Pokud v parných dnech, jichž je rok od roku více, posečete trávu, slunce vám ji spálí. Chcete-li si udržet krásně zelený háv vašeho trávníku, musíte ho pravidelně zavlažovat. Jak toto správně provádět? Samozřejmě nemáme na mysli, abyste chodili s konvemi po zahradě. Namohli byste si záda, navíc silný proud z konve by vám ze zahrady vytvořil bažinu. Trávník potřebuje jemné kapky rosy, jež zavlažuje v delším intervalu. Zavlažovací systém na trávník je ideální volbou. Nejlépe bude, když použijete automatické zavlažování trávníku. Systém vám samozřejmě šetří čas, ale hlavně vám efektivně pomůže udržovat zahradu ve skvělé kondici.

Automatické zavlažování trávníku šetří čas

Systém, kdy si můžete nastavit intervaly a dobu zavlažování, oceníte i ve chvíli, kdy pojedete na dovolenou. Nebudete se muset o nic starat a nebudete trnout hrůzou, jestli vám zahrádka neuschne. Každý den, a hlavně pravidelně, dostanou rostliny pravidelnou dávku vláhy, což jim prospěje mnohem více, než kdybyste je prolili na skrz před odjezdem a po extrémním vysušení byste je opět přelili. Právě tento šok by nemusely přežít. Nejedná se tedy jen o trávník. Stejně efektivně funguje zavlažování zahrady, nezapomeňte ani na zavlažování skleníku. Systémy skutečně lze využít po celé rostlinné říši, která vám obklopuje dům. Bezpochyby další oblastí, která vám nedá spát, když odjíždíte na dovolenou, nebo opouštíte na týden chatu, jsou květiny na oknech. Schovávat je nechcete, protože vám přes léto zdobí domov, navíc dávají najevo, že v domě někdo bydlí a nejedná se o opuštěný objekt. Máme pro vás dobrou zprávu, existuje i velmi efektivní zavlažování květináčů, rovněž přiměřeně dávkuje vláhu rostlinám, a ty poté spolehlivě přežijí i úmorná horka.

Jak na úsporné zavlažování zahrady?

Při výběru zavlažovacích systémů se držte pár pravidel. Předně si ujasněte, co chcete zavlažit. Ostřikovače na trávu nebudou dobře sloužit na zavlažování keřů, protože nebudou mít silný proud do výšky keře. Nebojte se připlatit za kvalitu, investice se vám brzy vrátí. Pokud se obáváte, že by systém byl pro vás finančně nedostupný, nemusíte. I na taková zařízení se vztahují různé (a výhodné) půjčky. Bydlet můžete komfortně a nemusí vás to stát velké výdaje.

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.