Inspirace jak zařídit útulně i malý balkon

Jak si na léto zařídit i miniaturní balkon?

Obyvatelé rodinných domů tráví spoustu času na zahradě. Pokud však bydlíte v panelovém bytě, nemáte ani zahrádku někde na okraji města, potom vám nezbývá nic jiného než využít balkon a proměnit ho v relaxační zónu. I vskutku miniaturní balkon zútulníte a zařídíte tak, aby vám posloužil k odpočinku během letních dnů.

Dopřejte si na balkoně zeleň

Chytrých nápadů, jak vhodně a komfortně vybavit tak malé prostory, jako je právě balkon, najdete spoustu, ovšem na druhou stranu, není jich nikdy dost. Promyslete si, co všechno chcete na balkoně mít. V první řadě byste neměli podceňovat zeleň, protože vám přece jen navodí pocit, že sedíte uprostřed zahrady na čerstvém vzduchu. Pokud navíc na zem položíte zelený zátěžový koberec, jenž je určený k exteriérovému použití, připadat vám bude, že chodíte po svěží zelené trávě.

Květiny vhodné na balkon

Pěstujte na balkoně bylinky v květináčích. Stejně tak si do rožku umístěte malý stolek a ozdobte ho vázou s čerstvými květinami, na okenních parapetech se budou vyjímat sukulenty. Květiny můžete mít i v závěsných koších, jež vám opět ušetří spoustu místa.

Poperte se s nábytkem

Jestliže je váš balkon vskutku miniaturní, sotva na něj umístíte pohodlný polštář, na němž si ve volném čase posedíte. Praktickým řešením je stoleček v závěsné variantě, který si jednoduše v případě potřeby vyklopíte z držáku na stěně. Větší balkony pojmou bez problémů malou pohovku, případně skladnější ratanový nábytek. Sehnat se dají jen menší křesla a k nim stolek se sklem nahoře.

Skladný zahradní nábytek vhodný i pro malé balkony

Zapomenout nesmíte ani na dekorace. Romantickou atmosféru navodí tlumené závěsné osvětlení. Parapetům zase budou slušet svícny, klidně ze zavařovacích sklenic.

Zařiďte si balkon tak, abyste se na něm cítili příjemně. V letních dnech se stane místem, kam se uchýlíte po těžkém pracovním dni. Inspirovat se a načerpat nápady můžete v naší fotogalerii.


Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.