dům s byty na hypotéku

Hypotéka na byt není nedosažitelná

Snad každý z nás touží po vlastním bydlení. Málokdo ovšem má dostatek finančních prostředků, aby si ho mohl zaplatit ze svého. Nejschůdnější řešení financování koupě nemovitosti nabízí hypotéka. Jak při ní postupovat, a na co se připravit?

Hypotéka neslouží pouze ke koupi bytu

Kromě pořízení nemovitosti lze hypotékou financovat též vypořádání majetkových poměrů, převod členských práv či pořízení spoluvlastnického podílu. Rovněž lze refinancovat nevýhodný úvěr. Hypotéka na byt se poskytuje ve výši 90 % ceny nemovitosti, min. si můžete touto formou půjčit 300 000 Kč.

Proč se rozhodnout pro hypotéku?

Nákup nemovitosti je možné financovat též úvěry ze stavebního spoření či od nebankovních společností. Zajímá vás, proč většina lidí dává přednost hypotéce? V rámci tohoto způsobu financování získáváte výhodný balíček, jenž obsahuje například expresní odhad nemovitosti na počkání a zdarma. Současně nemusíte mít obavy z žádného zdlouhavého obíhání úřadů. Banka si za vás vyžádá výpis z katastru nemovitostí a kopii katastrální mapy. I tyto služby jsou zdarma.

Snadné čerpání a garance

To jsou další pozitiva, která hovoří ve prospěch hypotéky. V případě, že máte nemovitost s dostatečnou zástavní hodnotou, nemusíte se trápit s dokládáním účtenek a faktur. Proto během výstavby či rekonstrukce takové nemovitosti proběhne čerpání finančních prostředků rychle bez zbytečných průtahů. Pokud teprve o hypotéce uvažujete, nechte si zaslat nezávaznou nabídku od banky na váš email. Nabídnutá úroková sazba vám bude garantována po dobu 30 dnů, abyste se mohli v klidu rozhodnout.

Nastavte si hypotéku přímo na míru

Hypotéku můžete splácet až po dobu 40 let. Dle délky splácení se pak volí výše jednotlivých splátek. Současně si zvolíte, po jak dlouhou dobu chcete mít garantovanou úrokovou sazbu. Abyste si udělali konkrétní představu o výši splátek a délce splácení, spočítejte si to jednoduše na online kalkulačce. Stačí kliknout na tlačítko „Spočítat moji hypotéku“. Poté zadáte cenu nemovitosti, výši půjčované částky, dobu splácení a délku fixace. V okamžiku se vám zobrazí měsíční splátka včetně úrokové sazby.

Co získáte navíc?

Při sjednávání hypotéky si můžete zároveň naráz pojistit nemovitost, domácnosti odpovědnost za škody a nic vás již nezaskočí. Rovněž si lze pojistit splácení hypotéky v případě nenadálých událostí. Banka vám též neúčelově půjčí až 30 % z výše hypotéky. Tyto finanční prostředky můžete použít na cokoliv. Neřešíte žádné poplatky související s vyřízením hypotéky a v případě, že jste do pořízení nové nemovitosti vložili vlastní finanční prostředky, jako je například záloha, banka vám zpětně na vaši žádost tuto částku vyplatí.

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.