Dva na jeden pokoj

Řešíte situaci typu „málo místa, hodně dětí“? Obáváte se soužití dvou a více odlišných denních režimů v jednom pokoji? Už nemusíte! I taková situace se dá vyřešit ke spokojenosti všech dětí. Tím máme na mysli vaše děti včetně jejich kamarádů, protože pochlubit se svým pokojíčkem chce každé dítě. Ať už máte doma brášku a sestřičku, dvě holčičky nebo chlapce, dvojčata nebo dítka s větším věkovým rozdílem, každá situace se dá vyřešit a mnohdy velmi jednoduše. Paravány, závěsy nebo patrové postele. Nechte se inspirovat, jak jednoduše a stylově lze rozdělit pokoj vašich dětí. A budete to vy, kdo bude ostatním tvrdit, že dvě děti v jednom pokoji nemusí znamenat dvojité problémy.

originalfoto: I.blogs.es

1. Paraván 

Paraván je moderní a trendy řešení, ideální k dočasnému rozdělení pokoje. Je to poměrně levná záležitost a zcela variabilní. Lze jej libovolně ozdobit, pomalovat, nebo dokonce využívat jako věšák. Navíc si ho můžete umístit zcela libovolně, a tedy i kdykoli přesouvat.

_____19foto: Amazonaws.com

1.foto: Media-cache-ec0.pinimg.com

2. Nebesa

Pro dvě princezny v jednom pokoji neexistuje nic atraktivnějšího než nebesa nad jejich postýlkami. Každá si najde soukromí, například pro večerní čtení, a bude si připadat kouzelně. Tak jim splňte sen!

80e07ac5858e6dcb43a0fdbbbb154ffbfoto: Nordicn.kr

2.foto: Rackcdn.com

3. Závěsy

Pokud chtějí mít vaše děti zcela oddělené pokoje a touží po svém klidu, je závěs správným řešením. Nemusí být vždy jen veliký a temný, pokud si trošku pohrajete s umístěním, seženete dnes i světlé závěsy, které se dokonale postarají o vhodné odstínění. Sladíte-li závěsy například s kobercem, pokoj bude působit hezky uceleně.

3.foto: Rilane.com

pajta_stilusu_haloszoba_inspiracio_rusztikus_es_termeszetes_videki_hangulatban_11foto: Llakbermagazin.hu

3. Ifoto: Funtime.ge

4. Posuvné dveře

Jen o trochu náročnějším řešením jsou posuvné dveře. Jsou praktické, oproti závěsům a dalším levnějším řešením (dříve zmiňovaným) umí zabránit nejen vizuálnímu kontaktu, ale i zvukové stopě. Poskytnou vám tedy pocit maximálního soukromí. Pokud chcete dělit pokoj s jedním vstupem, tedy v polovině nechcete přijít o přirozené denní světlo, můžete zvolit například propustné mléčné sklo. V interiéru působí opravdu designově!

contemporary-glass-sliding-door-also-white-shelves-on-the-wall-plu-dark-wooden-floorfoto: Drawhome.com

5. Tabulová stěna

Pokud chcete své děti zaujmout a vytvořit v pokoji třeba jen osobní koutky, tak jim místo obyčejné namalované stěny vytvořte tabulovou, při které bude rozdělení pokoje jen v jejich režii. Dostanou pocit, že některý prostor, byť pouze v kreativní rovině, je opravdu jen jejich. Možná to bude úplně stačit!

5.foto: Interioridea.net

bolig-helenadeca-fotoirenesandvedlunde-BvooBPKQiRBD6GTPW6tCKgfoto: Bonnier.imgix.net

6. Patrové postele

Patrové postele se skvěle hodí do menších pokojů. Děti je milují a možností je takřka nespočet. Inspirujte se originálním umístěním nebo velikostmi, ve kterých se budou vaše děti cítit maximálně útulně, a propojte je s odpočinkovým nebo pracovním prostředím!

circu-blog-kids-room-ideas-3foto: Circu.net

Rowen_Finley7foto: Hohonie.pl

7. Posuvné šatníky

Zkoušeli jste někdy použít pohyblivé věšáky jako rozdělovač prostoru? Rychlé, praktické a pro dívky se spoustou oblečení jako stvořené!

7.foto: Interioridea.net

35780162_070_bfoto: Mystylevita.com

8. Jinak a netradičně

Jednoduše, zkuste něco naprosto netradičního. Pohrajte si s centrem dětského pokojíčku. Co takhle přetvořit starší kusy nábytku a poskládat je místo ke zdi do centra pokoje? Originálně využít v pokoji něco méně obvyklého? Spojit nespojitelné? Fantazii se meze nekladou… Děti vám rády pomohou! Nechte je nakreslit svůj vysněný pokojíček a možná se u vás doma budou dít divy. Nákresem se můžete nechat inspirovat sami nebo jej předáte designérovi.

Reading Corners On Pinterest Reading Hut Reading Nooks And within Teens Room reading corners with regard to Home - Design Decorfoto: Manual19.biz

ec316121-1d33-40a6-b9c9-1d17b4dc6c30

foto: Ap.mnocdn.no

espalier-diyfoto: Vtdeco.be

S čím originálním jste přišli vy? Svěřte se nám do komentářů! Budeme rádi za každý postřeh. 🙂

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.