Přírodní podzimní věnec na dveře s listy, jablky, jeřabinami a sušenými květinami

Návod, jak vyrobit podzimní věnec na dveře + tipy na další podzimní dekorace

Podzimní období je plné veselých a pestrých barev. Z listů, šišek a dalších přírodnin se navíc dají vytvořit krásné dekorace. Jednou z nejznámějších a nejčastěji vyráběných jsou podzimní věnce na dveře.

Co všechno budete potřebovat k výrobě podzimního věnce na dveře?

Pokud chcete krásný věnec, můžete ho koupit v květinářství či zahradnictví. Ty opravdu povedené však nebývají levné, a tak je lepší strategií pustit se do tvoření a vyrobit si vlastní. Výhodou je, že bude naprosto originální a nikde jinde se s ním nesetkáte. Navíc můžete zvolit takové barvy, jaké sladíte s vybavením a jinými dekoracemi či květinami.

přírodní podzimní dekorace na výrobu věnce
Přírodní podzimní dekorace

A co všechno budete potřebovat? Základem věnce je korpus kruhového tvaru. Ten může být z polystyrenu, svázané slámy, větví či smotaných papírových ruliček. Korpus tvoří kostru věnce a určuje tak jeho tvar a slouží k přichycení dekorací.

Dále budete potřebovat sušené květiny, listy, šišky, bukvice, větvičky a další přírodniny. Přidat můžete i lýko, pytlovinu a nejrůznější sušené dekorace, které jsou k zakoupení v květinářstvích. Jednotlivé věci můžete na věnec přivazovat či připichovat. Neobvykle vypadá podzimní věnec z kaštanů, tato semena se dají snadno napíchnout na párátko, kterým je následně připevníte ke korpusu. Na drobné a lehké dekorace je nejlepší použít tavnou pistoli, se kterou všechno potřebné jednoduše a rychle přilepíte. Tavnou pistoli navíc využijete i později k nejrůznějším opravám v domácnosti a nebo při dalším kreativním tvoření. Její pořizovací cena rozhodně není vysoká a s trochou cviku je manipulace s tavnou pistolí velmi snadná.

TIP: Nádherně vypadají podzimní věnce z listí v tónech červené, žluté a fialové barvy. Návod na věnec z listí je velmi jednoduchý, stačí jednotlivé listy přilepit za stopky nebo přichytit drátkem ke korpusu. Pokud chcete, můžete listy doplnit dalšími drobnějšími dekoracemi, jako jsou žaludy, stuhy z přírodního lýka či jasně červené jeřabiny.

Umístění věnce

potřeby k výrobě přírodního podzimního věnce
Potřeby k výrobě podzimního věnce

Podzimní věnec můžete umístit na hlavní vchodové dveře, kde bude tvořit krásný dekorativní prvek. Nezapomeňte jej pevně připevnit, aby nespadl při prudkém zabouchnutí. Věnec může zdobit i dveře v bytě, kde také udělá parádu. Menší a lehčí podzimní věnečky je možné zavěsit do oken. Vlastnoručně vyrobený věnec může posloužit i jako dekorace na jídelní stůl, kde vykouzlí útulnou atmosféru.

Proč se podzimní věnec vyrábí?

Podzimní věnec se vyrábí jako veselá a barevná dekorace oslavující krásy podzimu. Jde o příjemnou přírodní ozdobu, která takříkajíc udělá za málo peněz hodně muziky. Pohled na krásnou dekoraci potěší vás i kolemjdoucí.

K výrobě podzimního věnce přizvěte i děti

Malá holčička vyrábí dekorační podzimní věnec z listí
Podzimní tvoření s dětmi aneb vyrábíme věnec

Výroba věnce z listí nebo jiných přírodních materiálů je kreativní činností, na které se mohou podílet i starší děti. Zábavu si užijete při tvoření se školáky, děti mladší tří let hlídejte, aby omylem nesnědly nějakou drobnou zapomenutou dekoraci určenou ke zdobení. Jinak výrobu zvládne každý bez ohledu na věk a pohlaví. Stačí mít trochu estetického cítění a oplývat alespoň špetkou šikovnosti.

TIP: Nasbírejte materiál s dětmi při procházce a využijte příležitost ke zkoumání přírody. Děti také mohou usušené listy pomalovat temperami a až pak jimi nazdobit podzimní věnec.

Kolik času zabere výroba podzimního věnce?

Pokud už máte podobné kreativní činnosti trochu v ruce a připravíte si předem všechen potřebný materiál, bez problémů se vejdete do jedné hodiny. V případě, že jde o váš úplně první věnec a nic podobného jste nikdy nedělali, může výroba zabrat času o něco více.

Tipy na další podzimní dekorace

Jako další podzimní dekorace poslouží například girlanda ze sušeného listí a dalších přírodnin. Na provázek stačí navléknout všechno potřebné, dozdobit a zavěsit na vybrané místo. Krásně vypadají i zdobené květináče a truhlíky, které umístíte ke dveřím či na okno. Živé květiny rostoucí na podzim můžete doplnit dalšími přírodními materiály, případně k nim přidat nějakou koupenou drobnost a máte hotovo.

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.