DIY: 10 kroků k adventnímu věnci

Připravili jsme pro vás odpověď na nejčastější otázku posledního listopadového víkendu: Jak vyrobit adventní věnec? Možností je nespočet, ale originál je jen jeden. Vybrali jsme pro vás tradiční přírodní variantu, kterou zvládnete levou zadní. Budete mít o důvod víc zajít po obědě na procházku do lesa přinést si z něho kousek k sobě domů. Navíc přírodní větvičky krásně provoní váš byt ještě před příchodem vánočního stromku. Krom toho, vyhnete se honu na adventní věnce během Black Friday, ušetříte a budete se mít čím pochlubit každé návštěvě!

Co budete potřebovat?
• kruhový drát (k vyztužení se hodí i jednoduché kovové ramínko, viz. dále) či polystyrenovou, slaměnou nebo proutěnou výztuhu – věnec, díky kterému budete moct jednoduše připevnit dekorace a zafixovat svíčky
• základní větvičky, nejlépe z jedle cca 24-25 kusů
• doplňkové větvičky na zdobení jako např. borovice, cedr, cesmína, jmelí
• zahradní nůžky
• květinový drát
• hroty na upevnění svíček
• zahradní štípačky (kleště na drát)
• dekorace např. rolničky, šišky, skořápky, bobule
• párátka
• vteřinové lepidlo pro uchycení dekorací
• stuhy a mašle

137063_B01

foto: Fortel-katalog.cz

 

656869_0.jpg.bigfoto: Sikovnetlapky.cz

venec-polystyren-265-mm-originalfoto: Papirnictvipavlik.cz

3299_1519foto: Dekoracenabytek.cz

Jak vyrobit tradiční adventní věnec?
1. Poté, co jste prohledali lesy a našli perfektní jedlové větvičky, vyberete už jen velikost věnce podle počtu kusů, které jste si přinesli domů.

cut-wreath-brush

2. Podle snímku výše rozstříhejte jednotlivé větve na menší větvičky a hlavní větev můžete odložit. Abyste vytvořili adventní věnec o průměru 35 cm, bude třeba nasbírat cca 25 takovýchto větviček.

wreath-making-step-2

3. Pokud jste dvojitý kruhový drát nesehnali, jednoduše si ho vytvořte. Roztáhněte a vytvarujte do kruhu dvě obyčejná kovová ramínka. Uštípnete z nich očko a spojte je k sobě kovovým drátkem. Následně dvojitý kovový kruh začnete plnit vrstvením větviček a zajišťujte kovovým drátkem.

4. Udělejte si nejdříve malý pokus asi se 3-4 konci větviček. Začněte největšími kusy, vytvořte s nimi záda celého věnce a vrstvěte na ně dále menší a menší kousky větviček a zafixujte. Docílíte tak pravidelnosti.

wreath-making-tutorial

5. Obtočte drát kolem konců a vrstvení opakujte s novou várkou větviček, dokud se kruh nezaplní. Opět od největších kousků po nejmenší.
6. Obtočte drát kolem vrstvy větviček 2-3 krát a utáhněte. Cívku s drátem vytáhněte vždy pevně směrem k sobě. Modré šipky na obrázcích vždy ukazují na místa, kde je třeba utahovat drát.

wreath-tutorial

7. Jakmile se kruh zaplní a dostanete se k místu, kde jste začali věnec, zvedněte už jen konec první várky upevněných větviček a koncový trs připevněte pod ním k drátu či výztuze. Nebude tak vůbec vidět upevnění.

christmas-wreath-tutorial

8. Chcete-li výsledný věnec raději pověsit než na něj upevňovat svíčky, pak na něm jednoduše udělejte smyčku z drátku pro snadné zavěšení.

finishing-a-wreath

9. Nyní, když je věnec kompletní, použijte prořezávací zahradní nůžky a dolaďte velikosti větviček a jejich pravidelnost. Odstřihněte vše přebytečné.

attaching-wreath-ornamentsfoto: Fynesdesigns.com

10. Rovnoměrně umístěte bodce na svíčky a vyzdobte si svůj přírodní adventní věnec, jak je libo!

Staročeský adventní věnec

ezrrlluzafpdpdfoto: Fler.cz

Vánoční přírodní věnec závěsný

06-christmas-porch-decoration-ideas-homebnc
foto: Homebnc.com

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.