kontejnerové bydlení

Dejte přednost ekologickému kontejnerovému bydlení

Uvažujete, jak bydlet snadno, rychle, levně a ekologicky? Řešením jsou domy z přepravních lodních kontejnerů, jež jsou zpravidla využity jen pro jednu plavbu. Díky tomuto stylu bydlení šetříte přírodu, neboť recyklujete přírodní zdroje.

Proč bydlet v kontejneru?

Jedná se o jedno z cenově nejdostupnějších bydlení. Jaká je cena kontejnerových domů? Jistě vás mile překvapí, že hrubá stavba vyjde řádově na několik stovek tisíc korun. Navíc vás bude hřát pocit, že jste nevyužité věci dali opět nový smysl použití. Další výhodou kontejnerového bydlení je jeho dobrá stohovatelnost, neboť lodní kontejnery jsou koncipovány tak, že na sobě dokáží unést až 8 plně naložených kontejnerů. Za jak dlouho můžete bydlet? Od navržení projektu až po samotnou realizaci uplyne pouhých několik měsíců.

Dům podle vašich představ

Kontejnerové domy na klíč jsou synonymem stylového a levného bydlení. V porovnání s klasickými stavebními materiály vychází stavba min. o 25 % levněji. Kontejnerové mini domy jsou k dostání o velikosti 20 a 40 stop, neboli v délce 6,06 a 12,2 metru. Jejich postavení je velmi rychlé, neboť nemusíte řešit stropy, stěny, střechu a podlahu. V první fázi budete muset vyřešit pouze izolaci a umístění oken a dveří.

Plnohodnotné bydlení

Kontejnerové domy v ČR nejčastěji uvidíte jako několik vhodně pospojovaných dílů. Právě toto jejich šikovné propojení jim vdechne otevřenou a vzdušnou atmosféru. Na kolik vás toto propojení vyjde, kolik stojí jeden kontejner, jeho dovoz apod. se dozvíte v ceníku kontejnerových domů. Jistě budete překvapeni, jak jednoduše si můžete postavit svůj dům snů. U kontejnerů můžete různě kombinovat velikosti, pootáčet je, obracet atd. Jejich stavba by se dala přirovnat k legu.

Bez izolace to nepůjde

Je třeba mít stále na paměti, že lodní kontejner je vyroben z oceli. Z toho důvodu je nutné vaše bydlení opravdu důkladně zaizolovat, abyste v něm v zimě nezmrzli a v létě se neupekli. Perfektní izolace je totiž cestou k plnohodnotnému celoročnímu bydlení. Montáž izolace se netýká pouze vnější, ale též vnitřní části kontejneru. Předejdete tak vlhkosti a tvorbě rzi na stěnách.

Životnost bydlení

Přepravní kontejnery jsou designovány tak, aby dokázaly vydržet ty nejnáročnější klimatické podmínky na moři. Jejich životnost se pohybuje kolem 30 let. Z toho vyplývá, že pokud si pořídíte kontejner, jenž byl párkrát použit, můžete se těšit na stejnou dobu bezproblémového bydlení. Obecně platí, že životnost kontejnerového bydlení podpoříte zmiňovanou odborně provedenou izolací.

Nadchlo vás bydlení v kontejnerech a přemýšlíte, kde si je pořídit? Obraťte se přímo na firmy, jež se dodávkou obytných kontejnerů přímo zabývají. Dokážou vám doporučit vhodného dodavatele.

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.