Audrey, R2D2 nebo Andy? Která z popkulturních ikon dominuje vašemu obýváku?

Pojem popkultura se do slovní zásoby člověka dostal počátkem druhé poloviny 20. století. Označuje fenomén, který shromažďuje skupinu trendů, umělců, obrazů, zvyklostí a sociálních jevů podléhajících oblíbenosti masové veřejnosti.

Kultura mas, často spojená s vysokou tržní a reklamní silou, chtě nechtě zasahuje každého z nás. A není se vůbec za co stydět. Právě popkulturní prvky jsou totiž neoddiskutovatelným nositelem čistého stylu, a pracuje-li se s nimi s citem a vkusem, dokáží v podobě decentní dekorace povznést a povýšit i tu nejnudnější bílou stěnu. Pojďme se nyní podívat na to, jaké popkulturní ikony nejčastěji vstupují do našich domácností.

Kuchyně podle Andyho

Americký umělec slovenského původu Andy Warhol je patrně nejznámějším představitelem pop artu a reprodukce jeho Campbellovy polévky či lahve Coca-Coly viděl snad každý. Mimo světových galerií, odborných publikací a obchodů se suvenýry se jeho grafiky často vyskytují jako dekorace v interiérech. Jejich umístění do kuchyně či jídelny by mohlo působit prvoplánově. Se správnou mírou vtipu se ovšem jedná o celkem rafinovaný přístup k výzdobě, nemyslíte?

Filmový obývák

Vysoký status v rámci populární kultury mají kultovní filmy. Velkorozměrové plakáty na světové bijáky vypadají nejen skvěle, ale i konkrétně vypovídají o osobnosti obyvatele bytu. Něžné duše nechají do svého příbytku často vstoupit dekoraci s podobiznou věčně stylové Holly Golightly z filmu Snídaně u Tiffanyho (Audrey Hepburn), drsňáci zase ocení proměnu holé zdi v obývacím pokoji ve filmové plátno, na něž se promítá Rebel bez příčiny. Na interiérových dekoracích často vystupují i animovaní hrdinové, zvlášť ve výzdobě dětských pokojů se určitě objevil nejeden Bart Simpson nebo někdo z týmu žlutých Padouchových pomocníků Mimoňů. A co teprve Hvězdné války, ty snad netřeba ani zmiňovat.

 

Audrey Hepburn

James Dean

Mimoni

 

Hvězdné války

 

Hudební koutek

A nesmíme zapomínat ani na ikony ze světa hudby. Mít doma pár plakátů oblíbených kapel nebo hezkou výstavku gramodesek vůbec není nic pokleslého. Jak interiéru, tak duši obyvatele daného pokoje to může jedině prospívat. A když plakáty nevisí na stěně halabala, přilepené pomocí izolepy – i když přiznávám, že i to může mít svůj styl –, je to výzdoba vysoce sofistikovaná a výborně konvenuje třeba koutku s hifi věží a gramofonem.

 

The Beatles

The Rolling Stones

 

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.