6 tipů na vánoční dekorace ze Skandinávie

Hledáte nápady na výrobu vánočních dekorací? Nechte se inspirovat Skandinávií a přečtěte si, jak vytvořit útulnou vánoční atmosféru, vyšperkovat slavnostní stůl nebo nápaditě zabalit dárky pod stromeček se špetkou nordického stylu.

Světýlka interiéru sluší

Nic nevykouzlí útulnou atmosféru tak jako teplé tlumené světlo. O příjemné náladové osvětlení se nejen o Vánocích postarají světelné LED řetězy, kterými můžete domov vyšperkovat hned několika způsoby. Světýlka naaranžujte do luceren, ozdobte jimi prázdné zdi, prošpikujte je zelenými větvičkami nebo je prostě jen rozprostřete na policích. Pokaždé budou vypadat báječně a v místnosti navodí tu správnou sváteční pohodu. 

Bigstock.com

Minimalistické vánoční věnce

Zatímco v Česku jsou vánoční věnce plné třpytivých dekorací, figurek a nejrůznějších stuh, na severu Evropy tuto vánoční ozdobu pojali velmi minimalisticky. Jako základ jim vždy slouží mix různých větví, které následně zdobí plody ze zimní přírody. Skandinávské věnce můžete zavěsit na okno, na zeď nebo jen tak do prostoru, například na lustr.

PxFuel.com

Ozdoby na stromeček za pár korun

Žádné plastové ozdoby v metalických odstínech ani záplava třpytek. Chcete-li mít Vánoce laděné na přírodní notu, sáhněte po slaměných či dřevěných dekoracích, jaké mají ve Skandinávii. Některé vánoční ozdoby si můžete dokonce vyrobit i vlastnoručně. Stačí si pořídit skleněné koule s otvorem, v obchodech je někdy najdete pod názvem aerárium, naaranžovat do nich větvičku cesmíny, šišku, skořici nebo třeba retro ozdobu po babičce. Závěsným očkem pak stačí protáhnout jutový provázek a zavěsit baňku na vánoční stromeček.

Unsplash.com

Netradiční vánoční kytice

Máte slabost pro minimalismus a barevné dekorace nejsou nic pro vás? Inspirujte se u Seveřanů a pořiďte si do vázy „kytici“ z jehličnanů. V prosklené nádobě vypadají skvěle a jen tak vám neuvadnou. Pokud je pro vás tato skandinávská varianta přece jen příliš strohá, přidejte do vázy pár šípkových nebo jeřabinových větviček.

Vánoční dekorace na stůl

Výroba vánoční dekorace na stůl vám zabere sotva pár minut. Potřebovat budete jen floristickou houbu, tác nebo jinou vhodnou nádobu a pár dekorací z přírody – mech, pár větviček jehličnanu, šišky, jalovec nebo bodláky. Namočenou floristickou houbu položte na tác a navrch rozložte mech. Větvičky, plody a další přírodniny pak už stačí jen zajímavě naaranžovat. Taková mechová výzdoba vypadá krásně nejen na stole, ale také mezi okny.

Unsplash.com

Zabalte dárky stylově a šetřete přírodu

Zkuste tentokrát vyměnit klasický vánoční papír za ten recyklovaný, který nejen že šetří naši planetu, ale zároveň i parádně vypadá. Dárek zabalený v hnědém papíru pak můžete ozdobit nejrůznějšími způsoby. Nechte se třeba inspirovat zimní přírodou a přivažte na balíčky drobné dekorace, které najdete na procházce. Skvěle vypadají šišky i zelené větvičky ze smrku, jedle nebo buxusu. Máte to do lesa daleko? Dárky vyšperkujte snítkami eukalyptu, perníčky, skořicí nebo badyánem. Na převázání pak místo klasických polyesterových stuh a mašlí použijte jutový provázek.

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.