5 tipů na využití vysloužilého sportovního náčiní v domácnosti

Kdokoliv rád sportuje, jistě už někdy zažil ten pocit, kdy stará hokejka nebo tenisová raketa již dosloužila a vy se slzou v oku vyhazujete vysloužilou část sportovní výbavy do kontejneru. Anebo jste nalezli ve stodole dědictví po prarodičích v podobě nepojízdného kola a je vám líto jej odtlačit na sběrný dvůr? To už teď nemusíte. Máme pro vás tipy, díky kterým vdechnete vašemu vysloužilému sportovnímu náčiní druhý život.

Tip 1: Zrcadlo z tenisové rakety

Objevili jste na půdě starou tenisovou raketu, jejíž výplet už není, co býval? Ideální, neboť přesně z takové rakety je možné poměrně snadno vytvořit malé nástěnné zrcadlo. Bude vám k tomu stačit pouze zrcadlové sklo a kousek překližky nebo sololitové desky. Obojí stačí vyříznout do elipsovitého tvaru podle hlavy rakety. Zrcadlo ovšem vyřízněte o kousek menší, ale ne moc, aby vám nevypadávalo. Nyní stačí zrcadlo přilepit na desku a přitlouct hřebíčky k rámu podobně jako záda u skříně. Na závěr stačí už jen připevnit očko pro zavěšení a je hotovo. Originální zrcadlo je samozřejmě možné vytvořit i z modernější rakety, stačí jen místo hřebíčků použít lepidlo s tavnou pistolí.

Tip 2: Lampa ze starých hokejek

Ani staré hokejky nemusí nutně skončit v popelnici nebo v kotelně. Můžete si z nich vyrobit například tuhle stylovou lampu. Potřebovat budete samozřejmě tři staré hokejky, kousek dřevěné desky (můžete použít buď masivní spárovku, nebo alespoň 1 cm silnou překližku), objímku s kabelem, vypínačem a zástrčkou do zásuvky (seženete v elektru nebo v obchodě s nábytkem a bytovými doplňky, případně, pokud se nebojíte elektřiny, můžete si vše z vyjmenovaných dílů poskládat sami) a samozřejmě nějaké stínidlo. Na dřevěnou desku nejprve narýsujte tři kolečka o průměru cca 10 cm. Pokud máte školní léta již za sebou a nevlastníte žádné kružítko, použijte k nakreslení kružnic hrnek nebo zavařovací sklenici.Následně do středu kružnic vyvrtejte otvor, kterým povede kabel. Do jedné z destiček bude potřeba vyvrtat širší otvor, do nějž pak zasadíte objímku. Teď už jen stačí za pomoci dřevěných koleček a vrutů do dřeva vše sešroubovat dohromadya můžete svítit.

Tip 3: Věšák z baseballových míčků

Občas se stává, že při hře baseballový míček praskne anebo se zkrátka opotřebuje a vy už chcete hrát raději s novým. Ani takto zdánlivě znehodnocený míček netřeba zahazovat. A jakmile se vám takových míčků nashromáždí více, můžete si z nich udělat opravdu nápaditý nástěnný věšák. Potřebovat budete pouze dřevěnou desku, kus laťky a samozřejmě míčky. Nejprve je potřeba vytvořit „klasický věšák“, cožse provede tak, že nařežete laťku na cca 8 cm dlouhé kousky a následněje přišroubujete k desce. Poté vytvoříte v jednotlivých míčcích otvor, nanesete na laťky lepidlo z tavné pistole a následně na ně nasunete míčky. Na konec stačí připevnit dvě očka pro zavěšení a máte hotovo.

Tip 4: Hodiny ze starého ráfku nebo kola

Máte staré a nepojízdné kolo po dědovi a chystáte se ho odnést do sběrného dvora? Pak by vás mohl zajímat tip, jak si z něj vyrobit nápadité hodiny. Stačí odstranit středovou osičku a následně na střed připevnit hodinový strojek. Strojek můžete použít buď z nějakých starších levných hodin, nebo se po nějakém poohlédnout na bleším trhu. Strojek připevněte buď drátkem, nebo přilepte tavnou pistolí. Dejte si ale pozor, kudy se do strojku dávají baterky, přeci jen je budete muset jednou za čas vyměnit. Nyní máte hotový základ, takže přichází řada na to nejdůležitější – na ručičky. Strojek samozřejmě ručičky má, ty jsou ale malé a mezi dráty kola by mohly opticky zanikat. Vyrobte si proto vlastní, za použití nůžek nebo nože a tvrdého papíru, popřípadě modelářské balzy. Tvaru a barvě se meze nekladou.

Tip 5: Polička ze starých skateboardů

A na závěr něco jednoduchého. Pokud vy nebo vaše dítě jezdíte na skateboardu, jistě víte, jak rychle se deska opotřebovává. Kromě toho také tak trochu podléhá módním vlivům. Jednoduše z desky odšroubujte trucky (čti podvozek) a desku buď obruste a odstraňte z ní griptape (protiskluzová vrstva na horní straně), nebo nechte desku, jak je, a pouze ji očistěte. Nyní už jen stačí provléct skrze díry po truckách silnější provaz, na jeho koncích udělat očka a pověsit na skoby nebo háčky na zdi.

Pokud se chystáte některý z našich tipů realizovat nebo jste již dříve něco podobného vyrobili, neváhejte se s námi podělit o fotografie. Můžete tak inspirovat další čtenáře a dopomoci jim k originálnímu bytovému doplňku.

foto: pinterest.com, dailygeekshow.com, apartmenttherapy.com

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.