Inspirace moderní pracovny. Pracovní stůl a na něm kancelářské doplňky.

5 tipů pro pracovnu

Pro některé je práce na dálku běžnou záležitostí. Když však čelíme realitě, často se ukáže, že domácí kancelář postrádá určité prvky stimulující kreativitu nebo koncentraci.

Je dobré se rozhlédnout kolem sebe, jak vypadá prostředí, ve kterém pracujete. Cítíte se zde příjemně? Není čas na změnu? Přinášíme vám tipy, jak si vylepšit pracovnu.

1. Barvy, které vám zpříjemní práci

Mezi faktory ovlivňujícími účinnost práce zabírá barva stěn velmi vysoké místo. Měla by být výchozím bodem při uspořádání domácí kanceláře. Pokud provádíme úkoly, které vyžadují soustředění a analytické myšlení, neměli bychom používat příliš intenzivní barvy, které mohou odvrátit pozornost. Klidné a tlumené odstíny béžové, modré nebo šedé budou fungovat lépe. Šedá je velmi stimulující pro mozkové buňky. Pokud váš mozek během práce pracuje na plné obrátky, měla by být vaše pracovna vymalovaná žlutou. Podporuje duševní úsilí a vznik kreativních nápadů.

2. Středobodem je kvalitní stůl do pracovny

Důležitým středobodem domácí kanceláře je samozřejmě stůl. Je nemožné pracovat několik hodin denně a sedět na gauči s notebookem na kolenou. Stůl do pracovny je proto klíčovou součástí vybavení vaší domácí kanceláře. Musíte si vybrat také správné křeslo. Za zmínku také stojí malá police, na kterou lze umístit důležité knihy, dokumenty nebo jiné materiály, které používáte.

Místo k sezení by mělo být přizpůsobeno výšce uživatele. Strávíme mnoho hodin prací před monitorem počítače. To ovlivňuje nejen náš zrak, ale také páteř! Proto je nejpohodlnějším řešením takové pracovní místo, ve kterém můžeme přizpůsobit nejen výšku sedadla, ale také výšku stolu podle vašich potřeb. Při výběru nábytku pro kancelář doma tedy věnujte zvláštní pozornost tomu, zda zvolený kus nábytku má možnost nastavení výšky.

Kvalitní pracovní stůl zasazený v pracovně v černém stylu

3. Organizéry pomohou zajistit pořádek

Nábytek do pracovny máte vybrán. Teď je však potřeba mít vše pěkně zorganizované a přehledně uklizené. Papíry, pera, sponky, děrovačky, poznámkové bloky, faktury a katalogy – to je jen malé množství z dlouhého seznamu věcí, které jsou obvykle položeny na stole. Na trhu je celá řada organizérů, ve kterých můžete volně uložit papíry, pera a karty a budou odpovídat stylu, ve kterém uspořádáte celou místnost.

Pokud jste kreativní osoba, můžete použít staré sklenice, které ozdobíte dle své fantazie a umístíte do nich tužky, psací potřeby, kancelářské sponky a další. Po celé pracovní ploše uspořádejte police, zásuvky a dokonce i křídu nebo magnetickou desku, na které můžete nakreslit mapy mysli a uložit aktuální myšlenky. Spoustu nápadů najdete na internetu. Například slovní spojení pracovna inspirace patří mezi nejvyhledávanější.

4. Domácí pracovna a osvětlení

Osvětlení v kanceláři je velmi důležitým prvkem, který musíte při jejím zřizování či upravování vzít v potaz. Určuje pohodlí a efektivitu naší práce, zvyšuje koncentraci a šetří zrak. Nesmí chybět centrální osvětlení i stolní lampa. Lampu zvolte takovou, která bude ladit s celkovým interiérem designu pracovny. Chcete-li šetřit, sáhněte po úsporném řešení v podobě LED osvětlení, které spotřebuje jen malé množství energie, zároveň vydává intenzivní světlo.

Osvětlení pracovny a pracovního stolu v moderním stylu.

5. Moderní pracovna a dekorace

Prostor určený pro domácí pracovnu by měl být co nejpřehlednější. Ideální moderní pracovna je vyvedena v minimalistickém stylu. Nezapomeňte, že velkou část svého života trávíme v práci, a proto bychom se měli ujistit, že se zde cítíme dobře a to bez ohledu na to, zda pracujeme doma nebo ve velké kancelářské budově. Nástěnná malba, nalepovací dekorace na zeď, obrázek nebo plakát oživí každou pracovnu. Hodit se vám budou i jednoduché a elegantní nástěnné hodiny.

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.