podzimní věnec patří mezi oblíbené dekorace

Podzim v rytmu skořice i dýní. 5 tipů nejen na provoněnou dekoraci

I když už je léto za námi a zima ještě neklepe na dveře, prohřejte si domov podzimními dekoracemi ve vlastním stylu. K jejich výrobě nepotřebujete brouzdat jeden obchod za druhým, stačí objevit zapomenuté poklady domácnosti nebo zajít na procházku do lesa.

Snadno, rychle a levně. Heslo, které bez problému uplatníte při zkrášlení vašeho domova. Podzimní výzdoba totiž nemusí být drahou a komplikovanou záležitostí. Prozkoumejte váš dům či byt a podívejte se po zavařovacích sklenicích, starších truhlících či miskách, které ještě zužitkujete. Příprava podzimních dekorací je vhodným odpočinkem. A zvládnou ji i ti, kteří se nepovažují zrovna za nejzručnější.

1. Procházka v lese se vyplatí

Podzim s sebou přináší mnoho barev, kterými prozáříte nejen interiér, ale i zahradu. Vsaďte na klasiku v podobě věnce pověšeného na dveře nebo ozdobte jídelní stůl. Pro jeho přípravu postačí to, co nasbíráte během procházky v lese. Dobře poslouží popínavé rostliny, jeřabiny, žaludy či ořechy. Když stihnete nasbírat poslední jarní květiny, zakomponujte je.

2. Pusťte se do barevného obrazu

Méně tradiční formou je kreativní živý obraz. Skvělou volbou může být voňavý mech, menší barevná jablka, šišky, ale i hlohyně. V lese vybírejte podle barev interiéru a nebojte se kombinovat. Na věnec i obraz použijte raději lepidlo nebo tavnou pistoli. Předejdete tak problémům s opadáváním.

3. Zkuste nesmrtelné dýně

Během let bydlení se nashromáždí květináče a truhlíky, se kterými si nevíme rady. Jejich využití je přitom široké. Různé druhy dýní, které jsou pro sychravé období ikonické, smíchejte s mechem a jinými druhy rostlin vhodně zaplňte prostor uvnitř truhlíku či květináče. Dekorace poslouží nejen do interiéru, ale i na zahradu. Výhodou dýni je jejich trvanlivost. Vhodně umístěné u dveří, zdobící pergolu nebo jen tak položené na venkovním stole, vám budou dělat radost dlouhou chvíli.

4. Na vlně aromatizovaných koření

Nic nenavodí podzimní atmosféru lépe než vůně skořice či vanilky. Schovejte si sklenice (nejlépe zavařovací), polepte je vybraným kořením (vhodné je aromatizující) a kolem dokola obvažte stužkou nebo provázkem. Doprostřed zavařovačky vložte velikostně odpovídající svíčku a zapalte. Dejte pozor na velikost svíčky v poměru sklenice, aby plamen nepřeskočil na vonnou esenci. Raději ji tak zapalujte pouze v době, kdy jste doma.

5. Nebojte se umělé výzdoby

Jestli přece jen toužíte po něčem trvanlivějším, zajděte do obchodu a vyberte si umělou dekoraci. Nemusíte tak řešit například opadané listí z věnce. Trochu živé přírody však dokáže příjemně provonět pokoj. Poté se už jen stačí pohodlně usadit do křesla a kochat se podzimní výzdobou s šálkem teplého čaje.

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.