3 základní body pro ideální domácí pracovnu

V dětství jsme za své království považovali dětské pokojíčky plné hraček, postupem času jsme ale barevné zdi a plyšáky vyměnili za místnost se psacím stolem, pohodlnou židlí a počítačem. Není nutné, aby vaše pracovna měla propracovaný interiér, luxusní nábytek a výhled na celé město. Je důležité pouze jedno – aby se vám v ní pracovalo dobře. A toho docílíte, pokud dodržíte následující tipy.

Do kuchyně si taky nezapomenete zabudovat troubu a v ložnici vám zase nebude chybět postel. Stejně tak jako každý pokoj ve vašem bytě či domu se neobejde bez určitých prvků, tak i pracovna má „na seznamu“ určité položky, které dělají pracovnu pracovnou. Je důležité si uvědomit, že i zde je nutno vytvořit příjemné prostředí, abyste se zde cítili uvolněně. Jinak pracovna svůj účel nebude plnit, jak má.

Pohodlné sezení prioritou

V první řadě je důležité brát v potaz své zdraví, přece záda máte jenom jedna a sezení u počítače zpravidla může trvat i několik hodin. Rozhodně je tedy dobré nešetřit na kvalitní židli – ta je základem perfektní pracovny. Cena takové židle se může pohybovat i v řádech tisíců, ale je potřeba do ní investovat, pokud nechcete, aby vám tuto chybu za pár let záda vyčetla.

Pozor byste si ale měli dát na gymnastický míč. Spousta lidí, kteří mají sedavé zaměstnání, se uchyluje k sezení na tomto cvičícím míči. Tento trend už je tentam. Vyšlo totiž najevo, že sezení na gymnastickém míči je sice zdravé, ale opravdu jen a pouze při cvičení. Pravdou sice je, že kvůli neustálému držení rovnováhy jsou stabilizační svaly stále zaměstnané, což je pro záda dobré, ale pokud si nedáte pozor, tak opět sklouznete zpět do pro vás sice pohodlného, ale nezdravého sedu. A soustředit se na práci a zároveň přitom i na správné sezení není zrovna jednoduchý a v praxi splnitelný úkol.

Není nutné, aby byl pokoj celý žlutý

Správný výběr barvy = efektivnější práce

Když už ideálně sedíte, tak je na čase se soustředit na barvu vaší pracovny. Barva místnosti by měla být v prvé řadě příjemná především vám. Dále by rozhodně neměla pálit do očí, ale ani ve vás vzbuzovat únavu. Doporučuje se žlutá, která povzbuzuje mysl. Pokud nechcete mít přímo žlutý pokoj, tak je dovoleno experimentovat s odstíny – například červená barva s podtónem do žluta také nabíjí energií. A pamatujte si – neexistuje nevhodná barva, ale pouze nevhodný odstín.

V sauně pracovat nechcete

Trpíte-li při práci nedostatkem energie, tak ani správná barva pokoje nemusí pomoci, pokud je místnost špatně osvětlená, respektive pokud je v ní šero a dostává se do ní málo čerstvého vzduchu. Pokud naopak patříte mezi ty, jimž v poledne svítí slunce přímo do oken, tak je třeba zauvažovat nad klimatizací a žaluziemi. Když se budete potit a k tomu navíc kvůli slunci neuvidíte na obrazovku počítače, může to znamenat nevhodné rozptýlení vaší pozornosti.

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.